Deniz Çoban: Zorbay Küçük’ün dev maça atanması riskli

“Türkiye, Fenerbahçe-Trabzonspor maçına Zorbay Küçük’ün atandığını, perşembe gecesi, uyumak üzere yatağına giderken öğrendi. Değerli maçların oynanacağı bir haftada, daha evvel açıklanmamış bir saatte, haftanın hakemlerini açıklamak; bana nazaran büyük bir öngörüsüzlüktür. MHK olarak niyetiniz ne kadar pak olursa olsun, yaşanması mümkün bir olumsuzluk sonrası, yapılacak tenkitlerin başlangıç noktasının, bu gece yarısı zamanlaması olacağını kestirmek gerekir.

‘Gece yarısı açıklamasının nedeni benim açımdan muhakkak: Plansızlık!’

MHK, Alanyaspor-Gaziantep FK kupa maçını Zorbay Küçük’e verdi. Bu maçın Perşembe akşamı olduğu gözden kaçtı. O maç tamamlanmadan, Fenerbahçe- Trabzonspor maçının hakemini açıklasalar büyük bir skandal olacaktı. Maçın tamamlanmasını beklediler, maç uzadı. O yüzden hakemi gece açıkladılar.

‘Cumaya kalsa ne olurdu?’

Zorbay Küçük, Türkiye’nin taze FIFA hakemi. Basamakları tırmanmaya başladığı günden bu yana gelişimi beklenenden yavaş seyrediyor. Art geriye başarılı 3 maçını sayamıyorum. ‘İki ileri bir geri’ performansı var. Maçlarında hem oyun denetimini hem de kendi denetimini kaybettiği vakitler oluyor. Mesleğinde birinci sefer bu türlü sıkıntı bir imtihana çıkıyor. Riskli atama. Hem performans hem de mental olarak hazır olmadığını düşünüyorum.

‘Atamayı riskli buluyorum’

Beşiktaş-Başakşehir ve Konyaspor-Galatasaray maçlarında da durum farklı değil. Performansı kâfi olmayan ve en rahat geçmesi mümkün maçlarda bile performanslarını üst çekemeyen Erkan Özdamar ve Ali Şansalan bu güç maçlarda görevlendirilmişler. Bir parantez de Giresunspor-Rizespor maçı için açmak istiyorum. Maça atanan Yaşar Kemal Uğurlu, geçen hafta Altay-Gaziantep FK maçındaydı. Yaptığı penaltı ve kart yanılgıları nedeniyle geçer not alması mümkün değildi. Hangi muvaffakiyet kriteriyle böylesi sıkıntı bir maça atandı, ben çözemedim!

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Deniz Çoban: Zorbay Küçük’ün dev maça atanması riskli için yorumda bulun

    Deniz Çoban: Zorbay Küçük’ün dev maça atanması riskli için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Deniz Çoban: Zorbay Küçük’ün dev maça atanması riskli için ilk yorumu yapabilirsin.