Deniz Öncü dönemi Katar’da açıyor

Türkiye’nin yetiştirdiği en yetenekli motosiklet atletlerinden biri olan Red Bull sportmeni Deniz Öncü, 2022’nin birinci yarışına çıkıyor. Memleketler arası motosiklet Federasyonu (FIM) tarafından düzenlenen 2022 moto3 Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi Red Bull KTM tech3 ekibiyle temsil eden Deniz Öncü, 5 bin 380 metrelik Losail Pisti’ndeki yarışta döneme güzel bir başlangıç yapmayı hedefliyor.

Deniz öncü: “Artık maksadım daha fazlası”

Döneme çok uygun hazırlandıklarını belirten Deniz Öncü, “Geçen seneyi bir geçiş dönemi olarak değerlendiriyorum. Orada amacım istikrarlı bir biçimde yarışları tamamlamaktı. Yaşadığım birçok talihsizliğe rağmen 3 yarışı podyumda tamamlayarak bir manada gayeme de ulaştım. Fakat artık hedefim çok daha fazlası. Tüm Türkiye’ye Deniz Öncü’nün yapabileceklerini kanıtlamak istiyorum. Umarım amaçlarımıza ulaşacağımız bir dönem geçireceğiz” halinde konuştu.

Sıralama tipi 5 Mart Cumartesi günü

Katar Grand Prix’sinde 4 Mart Cuma günü özgür idmanlara katılacak olan Deniz Öncü, 5 Mart Cumartesi günü sıralama cinslerine çıkacak. Moto3’te dönemin 18 tıplık birinci yarışı, 6 Mart Pazar günü 15.00’te başlayacak. Toplamda 21 yarışın koşulacağı 2022 dönemi, 6 Kasım’daki Valencia Grand Prix’iyle sona erecek. 2021 moto3 dönemini 95 puanla tamamlayan Red Bull KTM tech3 pilotu Deniz Öncü, Avusturya ve Aragon Grand Prix’inde ikincilik elde ederken, Katalonya Grand Prix’i üçüncü sırada tamamlamıştı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Deniz Öncü dönemi Katar’da açıyor için yorumda bulun

    Deniz Öncü dönemi Katar’da açıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Deniz Öncü dönemi Katar’da açıyor için ilk yorumu yapabilirsin.