Denizlispor’da Mesut Bakkal’dan davet

Kulübe döndükten sonra kadrosuyla çıktığı 2 lig maçından beraberlikle ayrılan deneyimli teknik adam, Denizlispor’un toplumsal medya hesaplarında yaptığı açıklamada, Altınordu maçının ligin en kritik maçlarından biri olduğunu belirterek, “Bu kuvvetli maçta en büyük gücümüz taraftarımız olacak. Tüm taraftarlarımızı tribünleri doldurarak gruba dayanak vermeye çağırıyorum” dedi.

Misyona geldikleri günden bu yana ağır bir tempoda çalışmalarını sürdürdüklerini tabir eden Mesut Bakkal, “Çıktığımız maçlarda ligin en güçlü ekiplerinden Eyüpspor karşısında 2 farklı mağlup duruma düşmemize karşın çok yeterli bir direnç göstererek alandan bir puanla ayrıldık. Akabinde Ziraat Türkiye Kupası’nda Üstün Lig’in başkanı Trabzonspora karşı başa baş bir oyun ortaya koyduk. Adanaspor maçında da uygun uğraşla alandan puanla ayrılmayı başardık. Oyuncularımın çalışmasından ve ortaya koyduğu gayretten çok mutluyum. Her geçen gün üstüne katarak daha düzgün oluyoruz” diye konuştu.

Ligde artık son 13 maçlık döneme girdiklerini ve her maçın başka bir final niteliği taşıdığını belirten Bakkal, “Telafisi olmayan maçlar oynamaya başladık. Ligimizin hem doruğu hem orta bölgesi hem de düşme sınırında kıyasıya bir gayret yaşanıyor. Biz son 2 lig maçımızdan çıkardığımız 2 puanla üstümüzde yer alan ekiplerle aramızdaki puan farkının açılmasını engelledik. Ligde üst üste alınacak 2-3 galibiyet yahut alınacak 2-3 yenilgi sıralamayı çok değiştiriyor. O yüzden çok dikkatli olmak ve mümkün olduğu kadar puan kaybetmemek istiyoruz. Bilhassa iç alanda oynayacağımız maçları kesinlikle kazanmamız gerekiyor. Bu maçlardan birincisi olan Altınordu maçını kazanmaktan diğer bir fikrimiz yok. Bu maça da çok âlâ hazırlanıyoruz. Oyuncularım kendilerinden istediklerimizi alana yansıtmak için azami uğraş sarf ediyorlar. Bu da bizi hem sevindiriyor hem de umutlarımızı arttırıyor” dedi.

“BU EKİP TARAFTARIYLA MUVAFFAKİYETE ULAŞACAK”

Misyona geldiği birinci gün yaptığı açıklamada, taraftarların bir grubun en büyük gücü olduğunu söz ettiğini belirten Mesut Bakkal, “Ben Denizlisporda hem futbolcu hem de teknik adam olarak şampiyonluk sevinci yaşamış, Denizlispor taraftarlarının bu başarılardaki tesirini görmüş ve birebir yaşamış bir beşerim. Dolu tribünler karşısında bir oyuncunun neler yaşadığını, hangi psikoloji altında uğraş ettiğini çok âlâ bilirim. Bu yüzden geldiğim günden beri daima olarak tekrar ettiğim bir hususu tekrar hatırlatmak istiyorum. Bu ekip taraftarlarıyla muvaffakiyete ulaşacaktır” tabirlerini kullandı. 

Bakkal, kelamlarını şöyle tamamladı: “Çünkü taraftar takviyesi olmadan muvaffakiyetin gelmesi mümkün değil. Denizli halkının, Denizlispor taraftarlarının bundan evvelki periyotlarda ekibi nasıl omuzlayarak muvaffakiyete taşıdığını çok gördük. Bulunduğumuz pozisyon, tekrar bu türlü bir birlik beraberliğe muhtaçlık duyduğumuz bir pozisyondur. Altınordu maçında taraftarlarımızı tribünleri doldurarak maçın son düdüğüne kadar ekibimizi desteklemelerini istiyorum. Biz onların gücüne nasıl güveniyorsak, onlar da bize inansınlar ve bizi yalnız bırakmasınlar. Gün geçmişe takılmak değil, birlik beraberlik içerisinde bu güçlü periyottan hasarsız biçimde çıkma günüdür. Altınordu maçı saha içi ve tribünleri ile yeni bir periyodun başlangıcı olacaktır. Ben taraftarlarımıza inanıyor ve güveniyorum.” 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Denizlispor’da Mesut Bakkal’dan davet için yorumda bulun

    Denizlispor’da Mesut Bakkal’dan davet için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Denizlispor’da Mesut Bakkal’dan davet için ilk yorumu yapabilirsin.