Destan dizisi oyuncuları| Destan nerede çekiliyor, hangi devri anlatıyor? İşte, konusu ve oyuncu takımı

ATV ekranlarında yayımlanan Destan dizisinin direktörlüğünü Buyruk Khalilzadeh üstleniyor, senaryosunu ise Irmak Fazilet ve Ayşe Ferda Eryılmaz kaleme alıyor. Dizisinin başrollerinde Ebru Şahin ve Edip Zirveli bulunuyor. 23 Kasım 2021 tarihinden bu yana ekranlardaki yerini alıyor. İşte, Destan oyuncu takımı…

DESTAN OYUNCULARI

Ebru Şahin (Akkız), Edip Zirveli (Batuga), Selim Bayraktar (Alpagu Han), Kanbolat Görkem Arslan (Saltuk), Teoman Kumbaracıbaşı (Balamir), Deniz Barut (Ulu Ece), Elif Doğan (Tutkun), İpek Karapınar (Çolpan), Burak Tozkoparan (Temur), Buse Meral (Sırma), Burak Berkay Akgül (Kaya), Osman Albayrak (Vargı), Şahin Ergüney (Kün Ata), Ahmet Olgun Sünear (Yaman), Alper Tertip (Danış Ata), Ecem Sena Bayır (Günseli), Bilgi Aydoğmuş (Kırçiçek), Esra Kılıç (Mei Jin), Hilal Uysun (Tılsım), Cihan Erler (Çalayır), Meltem Pamirtan (Yibek), Faruk Ortan (Kuzubeg), Müge Duygun (Tilbe), Mehmet Sertakan (Tayangu Yalvaç), Aysel Yıldırım (Kam Kadın), Seca Naz Karabulut (İlay), Cihangir Köse (Otacı), Berna Üçkaleler (Efil), Doruk Şengezer (Öktem), Onur Yenidünya (Evren Alp)

DESTAN KONUSU

Esir düşen savaşçı bir kız, kendini acımasız bir iktidar savaşının içinde buluyor. Genç kızı tıpkı vakitte, saf bir aşk bekliyor. Düşmanına esir olan Akkız’ın kıssası, babasının sarayında ezilen çolak ve topal Batuga ile destanlaşıyor. Bu ikiliyi başta herkes göz arkası ederken onlar, imkansızı başarmak için güçlerini birleştiriyor. Yazgıları şimdi çocukken kesişen Akkız ve Batuga’nın hikayesi izleyicilerin karşısına çıkıyor.

DESTAN DİZİSİ HANGİ DEVİRDE GEÇİYOR?

ATV’nin dikkat çeken dizisi, 8. yüzyılda Orta Asya’da, İslam’ın şimdi yayılmadığı topraklarda yabanî bir çağın yaşandığı periyotta geçiyor. 

DESTAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Sevilen dizi Destan, Bozdağ Sinema Platosu içinde yapılırken değerli bir kısmı için de Beykoz Kundura Fabrikası kullanıldı. Özel bir çalışmayla periyoda uygun hale getirilen stüdyolar izleyicinin beğenisine sunulurken oyuncuların da farklı bir dünyanın kapılarını aralamasını sağladı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Destan dizisi oyuncuları| Destan nerede çekiliyor, hangi devri anlatıyor? İşte, konusu ve oyuncu takımı için yorumda bulun

    Destan dizisi oyuncuları| Destan nerede çekiliyor, hangi devri anlatıyor? İşte, konusu ve oyuncu takımı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Destan dizisi oyuncuları| Destan nerede çekiliyor, hangi devri anlatıyor? İşte, konusu ve oyuncu takımı için ilk yorumu yapabilirsin.