Digiturk baş karıştırdı

Digiturk, Üstün Lig ve 1. Lig için 2022-23 dönemi ile sonrasını kapsayan yayın ihalesi süreci sürpriz bir açıklama yaptı. Başları karıştıran açıklamada şu sözler yer aldı:

“Kamuoyunun da çok uygun bildiği üzere Digiturk olarak, her paket için istisnasız en yüksek teklifi veren yayıncı olduk. O denli ki kimi paketlerde tek teklif veren yayıncı olarak, kulüplere garanti gelir taahhüt eden tekliflerimiz, ikinci sıradaki tekliflerin iki katıydı. İhale sürecinde kamuoyunun önünde yapılan birtakım açıklamaların bilakis, Türk futboluna her vakit paha verdik, tüm taraflara hürmet gösterdik ve güzel niyetle yaklaştık. Tüm bunların yanı sıra, yirmi yılı aşkın müddettir Türkiye’de spor yayıncılığı yapan Digiturk’ün teklifi, operasyonel açıdan kanıtlanmış gerçeklere dayanıyor.

TFF’nin kapalı zarf adabıyla iletilen teklifleri kamuoyuna açıklanmasıyla birlikte, biz de ticari çıkarlarımıza ve üyelerimizin menfaatlerine uygun hareket edeceğimizi belirtmek isteriz.

Digiturk olarak spor, cümbüş, internet, OTT ve başka hizmetlerimizi kapsayan rasyonel ve uzun vadeli bir iş planına sahibiz ve tıpkı vakitte dünya çapında bir medya kümesinin kesimiyiz. Faaliyetlerimizin uzun vadeli sürdürülebilirliği tek bir ihalenin sonucuna bağlı değil. Alacağımız tüm kararlarda bu ögeleri göz önünde bulunduracağımızı, kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Dusan Vlahovic’in Juventus ile birinci maçı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Digiturk baş karıştırdı için yorumda bulun

    Digiturk baş karıştırdı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Digiturk baş karıştırdı için ilk yorumu yapabilirsin.