Digiturk’ten yayın ihalesi açıklaması

İşte Digitürk’ün yaptığı açıklama;

Harika Lig’in ve 1. Lig’in 2022 – 2023 dönemini ve sonrasını kapsayan yayın hakları ihalesiyle ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve İhale Kurulu tarafından yapılan son açıklama, birçok açıdan baş karıştırıcı olsa da yalın gerçekleri ortaya koydu.

Kamuoyunun da çok âlâ bildiği üzere Digiturk olarak, her paket için istisnasız en yüksek teklifi veren yayıncı olduk. O denli ki birtakım paketlerde tek teklif veren yayıncı olarak, kulüplere garanti gelir taahhüt eden tekliflerimiz, ikinci sıradaki tekliflerin iki katıydı. İhale sürecinde kamuoyunun önünde yapılan kimi açıklamaların bilakis, Türk futboluna her vakit bedel verdik, tüm taraflara hürmet gösterdik ve âlâ niyetle yaklaştık.

Tüm bunların yanı sıra, yirmi yılı aşkın müddettir Türkiye’de spor yayıncılığı yapan Digiturk’ün teklifi, operasyonel açıdan kanıtlanmış gerçeklere dayanıyor.

TFF’nin kapalı zarf yordamıyla iletilen teklifleri kamuoyuna açıklanmasıyla birlikte, biz de ticari çıkarlarımıza ve üyelerimizin menfaatlerine uygun hareket edeceğimizi belirtmek isteriz.

Digiturk olarak spor, cümbüş, internet, OTT ve öteki hizmetlerimizi kapsayan rasyonel ve uzun vadeli bir iş planına sahibiz ve birebir vakitte dünya çapında bir medya kümesinin kesimiyiz. Faaliyetlerimizin uzun vadeli sürdürülebilirliği tek bir ihalenin sonucuna bağlı değil. Alacağımız tüm kararlarda bu ögeleri göz önünde bulunduracağımızı, kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Digiturk’ten yayın ihalesi açıklaması için yorumda bulun

    Digiturk’ten yayın ihalesi açıklaması için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Digiturk’ten yayın ihalesi açıklaması için ilk yorumu yapabilirsin.