‘Dijital Verimlilik Kütüphanesi’ hayata geçirildi

Bakanlığın Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan Dijital Verimlilik Kütüphanesi, “verimlilikkutuphanesi.sanayi.gov.tr” adresi üzerinden erişime açıldı.

Verimlilikle ilgili farkındalığı artırmanın amaçlandığı dijital kütüphanede, süresiz yayınların yanı sıra Bakanlığın ilgili yayınları da fiyatsız olarak sunuldu.

Dijital platformda “Süresiz Yayınlar” başlığı altında, 1963 yılından bu yana basılan, verimlilik bahisli 700’ü aşkın kitap ve yayın yer alıyor. Bu yayınlar, kitaplar, çeviriler, kongre, konferans ve sempozyum kitapları, araştırma ve inceleme sonuçları, bölüm raporları ve kılavuzlar üzere birçok tıpta yapıtı kapsıyor.

Bakanlığın aylık yayımladığı “Anahtar” ile üç ayda bir yayımladığı “Verimlilik” mecmuaları de dijital kütüphanede erişime açılan kaynaklar ortasında bulunuyor.

Tesir Tahlili çalışmalarına erişilebiliyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının merkez üniteleriyle bağlı, ilgili ve uyumundan sorumlu olduğu kuruluşlar tarafından verilen teşvik, yatırım ve dayanakların ekonomik, toplumsal ve kültürel tesirleri, Tesir Tahlili çalışmalarında bedellendiriliyor.

Böylece hem kullanılan kamu kaynaklarının hesap verebilirlik sisteminin güçlendirilmesi hem de programların gözden geçirilerek geliştirilmesi amaçlanıyor. Bu kapsamdaki çalışmaların özet raporları da “Dijital Verimlilik Kütüphanesi”nde yer alıyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ‘Dijital Verimlilik Kütüphanesi’ hayata geçirildi için yorumda bulun

    ‘Dijital Verimlilik Kütüphanesi’ hayata geçirildi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ‘Dijital Verimlilik Kütüphanesi’ hayata geçirildi için ilk yorumu yapabilirsin.