Diomande’nin kontratı donduruldu

Takımında 10 yabancı futbolcusu bulunan ve bunun 8’inin lisansını çıkartabilen Samsunspor’da İsmael Diomande’nin mukavelesinin dondurulması ile yeni transferlerden Sheldon Bateau’nun lisansı çıkartılabilmişti. Takımda düşünülmeyen ve sakatlık münasebetiyle dönemi kapatan Alen Melunovic ve Kevin Boli ile mukavele feshi konusunda muahedeye varamayan kırmızı-beyazlılarda bir öteki yeni transfer yeni transfer Junior Tallo için ise lisans çıkartılamamıştı. Lider Yüksel Yıldırım, bugün yaptığı açıklama ile kontrat dondurma konusunda ekibe kolaylık sağlayan orta saha oyuncusu İsmael Diomande’ye tavrından ve örnek davranışından ötürü teşekkür etti.

“Diomande, aylık garanti maaş fiyatında yüzde 50 indirim yaptı”

Lider Yıldırım yaptığı yazılı açıklamada, “Samsunspor kamuoyunun bildiği üzere, futbolcumuz Ismael Diomande, 2021 Kasım ayında yaşadığı bahtsız bir sakatlık sonucunda dönemi kapatmıştı. Aralık ayında futbolcumuzla yaptığımız görüşmede, ekibimizin orta transfer yapabilmesi için kendisine yer açmayı teklif etmiştik. Ismael Diomande, büyük bir fedakarlık ve sportmenlik örneği göstererek yaptığımız teklifi kabul etmiştir. Kontratının bu dönem sonuna kadar dondurulmasını ve 2022 Ocak ayı prestijiyle aylık garanti maaş fiyatında yüzde 50 indirim yapılmasını kabul etmiştir. Futbolcumuzun kontratı dondurulmuş olup, önümüzdeki dönemden itibaren devam edecektir.

Bu nedenle, Ismael Diomande’ye örnek davranışlarından ötürü kulüp ismine teşekkür ediyoruz. Ekibimizde oynadığı müddet içinde örnek bir Samsunspor futbolcusu olmakla kalmayıp, Samsunspor ailesinin bir kesimi ve kulübümüzün temsil ettiği sportmenlik, fair play ve centilmenlik geleneklerinin bir sembolü olan örnek futbolcumuza, kulübüne olan bu bağlılığı ve yardımsever yaklaşımından ötürü gönülden teşekkür ediyoruz. Ismael Diomande’nin bir an evvel sıhhatine kavuşarak, önümüzdeki dönemde gruptaki yerini almasını diliyoruz. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” sözlerini kullandı.

Ismael Diomande dönem başında Muhteşem Lig takımı Konyaspor’dan transfer edilmiş, Samsunspor formasıyla çıktığı 6 maçta 1 gol kaydetmişti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Diomande’nin kontratı donduruldu için yorumda bulun

    Diomande’nin kontratı donduruldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Diomande’nin kontratı donduruldu için ilk yorumu yapabilirsin.