Diyarbakır’da amatör lig maçında hengame: 4 yaralı, 2 gözaltı

Diyarbakırspor ile Yeni Muş Belediyespor’un karşı karşıya geldiği maçın sonunda futbolcular arbede etti, taraftarlar alana koltuk fırlattı. Çıkan olaylarda 4 kişi yaralandı, 2 kişi de gözaltına alındı.

Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) uğraş eden Diyarbakırspor, konutunda Yeni Muş Belediyespor’u ağırladı. Birinci yarısı 0-0 eşitlikle sonuçlanan maçın son dakikasında Yeni Muş Belediyesporlu futbolcunun uzatma dakikalarında ceza alanı içerisinde düşürülmesiyle kazanılan penaltı golle sonuçlandı. Santrayla birlikte hakemin bitiş düdüğünün akabinde futbolcular ortasında hengame çıktı.

2 SAAT SONRA STADYUMDAN AYRILDILAR

Polisin ortaya girmesiyle, futbolcular ortasındaki hengame sona erdi. Futbolcular soyunma odalarına yönlendirildi. Bu sırada tribündeki taraftarlar da stadyumun koltuklarını alana fırlattı. Kimi koltukların polise denk geldiği olayda 4 kişi yaralandı, 2 kişi de gözaltına alındı. Yeni Muş Belediyespor grubu, yaklaşık 2 saat sonra ağır güvenlik tedbirleri altında stadyumdan ayrıldı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Diyarbakır’da amatör lig maçında hengame: 4 yaralı, 2 gözaltı için yorumda bulun

    Diyarbakır’da amatör lig maçında hengame: 4 yaralı, 2 gözaltı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Diyarbakır’da amatör lig maçında hengame: 4 yaralı, 2 gözaltı için ilk yorumu yapabilirsin.