Djokovic, Avustralya’yı ikiye böldü

Dönemin birinci grand slam turnuvası olan Avustralya Açık’a katılmak üzere ülkeye giden Novak Djokovic’in başına gelenlerin neden yaşandığı ortaya çıktı. Turnuvanın organizatörü olan Tennis Australia tarafından atlete yapılan bildirimin eksik olmasının, kendisinin vizesinin iptal edilip, gözaltına alınmasına giden sürecin taşlarını döşediği belirlendi.

Dünya 1 numarası tenisçiye aşı olmayanlar için sağlanan tıbbi muafiyete rağmen, bunun ülkeye girişini garanti etmediğine yönelik bildirimin yapılmadığı ortaya çıktı. Daha evvel covid-19 geçirmiş olmakla tanındığı düşünülen tıbbi muafiyetin oyuncuya yalnızca turnuvada oynama müsaadesi verdiği, ülkeye kabulunu kapsamadığı bildirildi.

Vize merak konusu

Hükümet tarafından muafiyetin sonu geçme garantisi vermediğinin Tennis Australia’ya kasım ayından bildirildiği fakat bu bilginin Novak Djokovic’e iletilmediği belirtildi.

Melbourne’ü içeren Victoria eyaletinin lideri Jacinta Allan, evvelden korona geçirmiş olmanın ülkeye girişe müsaade vermediği bilgisini, Tennis Australia’nın kendilerine iletmediğini söyleyerek, yaşananlarda kendilerinin sorumluluğu bulunmadığı lisana getirdi.

Avustralya Emekçi Partisi’nin önderi Anthony Albanese ise, öyleyse bu durumda Djokovic’e birinci başta neden vize verildiğini anlamadığını söyledi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Djokovic, Avustralya’yı ikiye böldü için yorumda bulun

    Djokovic, Avustralya’yı ikiye böldü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Djokovic, Avustralya’yı ikiye böldü için ilk yorumu yapabilirsin.