Drone eğitimleri başlıyor

Zeytinburnu Gençlik Merkezi (ZEYGEM), gençlerden gelen ağır istek üzerine 3’üncü periyot drone eğitimleri için ön kayıtları almaya başladı. 07 – 14 Mayıs tarihleri ortasında ön kayıtların kabul edileceği drone eğitimleri ise 21 Mayıs Cumartesi günü başlayacak. Zeytinburnu’nda ikamet eden, 15-25 yaş ortası gençlerden mülakatla seçilecek 40 kişilik öğrenci kümesine verilecek 4 haftalık eğitimi muvaffakiyetle tamamlayanlar, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Onaylı Ticari İHA-1 ehliyeti almaya hak kazanacaklar. Yaygın olarak halk ortasında drone ehliyeti diye tabir edilen SHGM Onaylı Ticari İHA-1 ehliyeti ile yükü 25 kilograma kadar olan aygıtları kullanılabiliyor.

ZEYGEM tarafından verilen İHA-1 eğitimleri İnsansız Hava Aracı Sistemleri Talimatı’nda (SHT-İHA) belirtilen nitelikleri taşıyan ve ticari emellerle insansız hava aracı kullanmak isteyen gençlere gerekli bilgi ve hünerleri kazandırmayı amaçlıyor. Bu sayede sivil havacılık dalında muhtaçlık duyulan nitelikli İHA pilotlarının yetiştirilmesine de katkı sağlanıyor.

Toplamda 38 saat sürecek derslerde, İHA Tanıtım, Havacılık Kuralları, Hava Aracı, Uçuş Dinamiği ve Uçuş Prensipleri, Genel Meteoroloji Bilgisi, Hava Trafik Denetim (ATC) Yolları ve Havacılık Freyzyolojisi, Uçuş Operasyonu, Kumanda Edilebilir Sistemler, İTKİ Sistemleri, Aviyonik Sistemler, Denetim, Bakım ve Tamirat, Kumanda Göstergeleri, Kalkış ve İniş Komutları, Yatay ve Dikey Komutlar, Kumanda ve Uçuş Modları, Acil Durumlar ve Uçuş eğitimleri verilecek.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Drone eğitimleri başlıyor için yorumda bulun

    Drone eğitimleri başlıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Drone eğitimleri başlıyor için ilk yorumu yapabilirsin.