Dünya Kupası’na katılan son ekip Kosta Rika oldu

21 Kasım – 18 Aralık 2022 tarihleri ortasında Katar’da düzenlenecek FIFA 2022 Dünya Kupası’na play-off finalinden katılan ülkelerden biri de Kosta Rika oldu.
Dünya Kupası Kuzey Amerika-Karayipler Elemeleri Grubu’nu 4. sırada tamamlayan Kosta Rika ismini play-off finaline yazdırdı. Orta Amerika ülkesinin finaldeki rakibi Yeni Zelanda ise Okyanusya Elemeleri’nde rakiplerini geçerek finaller için Kıtalararası Play-off Finali oynama hakkı elde etti. Katar’ın Er-Reyyan kentinde yer alan Ahmad bin Ali Stadyumu’nda oynanan final müsabakasında Kosta Rika, şimdi 3. dakikada Joel Campbell’ın attığı golle 1-0 öne geçti. Gayrette son 20 dakikaya 10 kişi giren Yeni Zelanda aradığı golü bulamazken, Orta Amerika ülkesi üst üste 3. kere finallere gitmeyi başardı.

Kosta Rika, 2022 Dünya Kupası E Kümesi’nde İspanya, Almanya ve Japonya ile karşılaşacak. Kosta Rika’nın final biletini almasının akabinde Katar’daki finallerde çaba edecek 32 grup da muhakkak oldu.

FIFA 2022 Dünya Kupası kümeleri şöyle oluştu:

A Kümesi: Katar, Ekvador, Senegal, Hollanda

B Kümesi: İngiltere, İran, ABD, Galler

C Kümesi: Arjantin, Suudi Arabistan, Meksika, Polonya

D Kümesi: Fransa, Avustralya, Danimarka, Tunus

E Kümesi: İspanya, Kosta Rika, Almanya, Japonya

F Kümesi: Belçika, Kanada, Fas, Hırvatistan

G Kümesi: Brezilya, Sırbistan, İsviçre, Kamerun

H Kümesi: Portekiz, Gana, Uruguay, Güney Kore

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Dünya Kupası’na katılan son ekip Kosta Rika oldu için yorumda bulun

    Dünya Kupası’na katılan son ekip Kosta Rika oldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dünya Kupası’na katılan son ekip Kosta Rika oldu için ilk yorumu yapabilirsin.