Dursun Özbek, Ali Sami Yen ve Süleyman Seba’nın kabrini ziyaret etti

 

Galatasaray Kulübü başkanlığına seçilen Dursun Özbek, idare şurası üyeleriyle birlikte bugün mazbatasını aldıktan sonra Galatasaray’ın kurucusu Ali Sami Yen’in Feriköy Mezarlığı’nda bulunan kabrini ziyaret etti. Sami Yen’in kabrine çiçek bırakan ve dua eden Dursun Özbek ve idare şurası üyeleri, akabinde Beşiktaş Kulübü’nün Onursal Lideri Süleyman Seba’nın kabrine gitti. Özbek, mezarlık ziyareti sırasında basın mensuplarına da açıklamalarda bulundu.

“Sevgi iklimini oluşturmak çok önemli”
Görev tarifinin yapıldığını ve misyona başladıklarını söz eden Dursun Özbek, “Galatasaray Kulübü için güzel olmasını diliyorum. Ben ve arkadaşlarım, Galatasaray’a hizmet etmek için bugün başlıyoruz. İnşallah düzgün bir periyot geçireceğiz. En değerli mevzumuz, Galatasaray’a sevgi ve barışı getirmek. Bunun için çalışmalarımızı daha evvelce de başlatmıştık. İnşallah sevgi iklimini oluşturacağız. Projelerimiz de var lakin projelerin hayata geçmesindeki en kıymetli faktör, birlik ve beraberlik. Bunu da lakin sevgiyle oluşturabiliriz. Bizim en kıymetli isteğimiz bu” diye konuştu.

“Cumhuriyet’in 100. yılında en başarılı kulüp olmalıyız”
Transfer çalışmaları ve teknik yönetici konusunda sorulan soruyu da yanıtlayan Dursun Özbek, “Cumhuriyet’in 100. yılı çok değerli. Galatasaray, olimpik sporları Türkiye’ye getiren kulüptür. Bu spor kısımlarının Türkiye’de yayılması açısından büyük emek sarf etmiştir. Bunun için de Galatasaray, Cumhuriyet’in 100. yılında en çok kupa alan ve en başarılı kulüp olmak zorundadır. Ben ve arkadaşlarım da bunun için çalışıyoruz. Başka hususlarla ilgili de evvelden çalışmalarımız vardı. Akşam arkadaşlarla toplanacağız ve teknik yönetici konusu da gündeme gelecek” dedi.

Sevgi, birlik ve beraberliğin kıymetine tekrar dikkat çeken Özbek, “Daha evvel de söylediğim üzere, sevgiye, birlik ve beraberliğe muhtaçlığımız var. Bu yıl, Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyet’in 100. yılı. En azından 100. yılda, Galatasaray sevgi iklimini oluşturmayı başarmış bir ekip olarak gündemde olmalı. 100. yılda en başarılı kulüp olmalıyız. Hem futbolda hem de öbür amatör şubelerde kıymetli muvaffakiyetler hedefledik, inşallah da başaracağız” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Dursun Özbek, Ali Sami Yen ve Süleyman Seba’nın kabrini ziyaret etti için yorumda bulun

    Dursun Özbek, Ali Sami Yen ve Süleyman Seba’nın kabrini ziyaret etti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dursun Özbek, Ali Sami Yen ve Süleyman Seba’nın kabrini ziyaret etti için ilk yorumu yapabilirsin.