Efsane sinemaların direktörü Ivan Reitman uykusunda hayatını kaybetti

Hayalet Avcıları ve Animal House üzere sinemalarla tanınan 75 yaşındaki Reitman’ın cumartesi gecesi Montecito’daki konutunda uyurken yaşama veda ettiği açıklandı.

Reitman’ın çocukları Jason Reitman, Catherine Reitman ve Caroline Reitman bir basın açıklaması yaparak, “Ailemiz, hayatta her vakit sihrin peşinden gitmemizi öğreten bir eşin, bir babanın ve bir dedenin beklenmedik bir biçimde ortamızdan ayrılmasının yasını tutuyor. Yaptığı sinemaların dünya çapında çok sayıda beşere memnunluk ve kahkaha getirdiğini bilmenin rahatlığına sahibiz” sözünü kullandı.

IVAN REİTMAN HAKKINDA

Mesleği boyunca Bill Murray, Sigourney Weaver, Dan Aykroyd, Harold Ramis üzere isimlerle çektiği Hayalet Avcıları sinemasıyla 300 milyon dolara yakın hasılat ve iki Oscar adaylığı elde eden Reitman, 1990’da Anaokulu Polisi isimli sinemayla en başarılı güldürü direktörlerinden biri olarak tarihe geçti.

Arnold Schwarzenegger’i yöneten Reitman, daha sonra Evolution, My Muhteşem Ex-Girlfriend, No Strings Attached üzere sinemalarda de kamera gerisine geçti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Efsane sinemaların direktörü Ivan Reitman uykusunda hayatını kaybetti için yorumda bulun

    Efsane sinemaların direktörü Ivan Reitman uykusunda hayatını kaybetti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Efsane sinemaların direktörü Ivan Reitman uykusunda hayatını kaybetti için ilk yorumu yapabilirsin.