Erhan Güleryüz ve Erol Köse davası! ‘Boş kağıda imza atıp veriyorduk’

Erhan Güleryüz, bir periyoda damga vuran ‘Ölünce Sevemezsem Seni’ isimli müziğin kelamlarını kendisinin yazdığını fakat MESAM (Türkiye Musiki Yapıtı Sahipleri Meslek Birliği) kayıtlarında kelam muharriri ve bestekar olarak hayatını kaybeden kümenin solisti Cemil Özeren ile Erol Köse’nin isminin bulunduğunu belirterek, Köse’ye dava açmıştı. Müzikçi, Erol Köse’ye ödenen tüm telif gelirlerinin kendisine verilmesini talep etti.

“ERHAN VE CEMİL ŞARKIYI UYARLADI”

1. Fikri Sinai Haklar ve Hukuk Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmaya Erhan Güleryüz, avukatı ve küme arkadaşlarıyla birlikte katıldı. Erol Köse ise duruşmaya katılmadı.

Ayna kümesinin üyelerinden Bülent Akbay, şahit olarak dinlendi. Tabirinde Erhan Güleryüz ile 25 yıldır birlikte çalıştığını belirten Akbay, şu sözleri kullandı:

Dava konusu olan, Ölünce Sevemezsem Seni isimli müziğinin yepyenisi Karacaoğlan’a aittir. Erhan ve Cemil üniversitede okurken şarkıyı uyarladı.

“BOŞ KAĞIDA İMZA ATIP EROL KÖYE’YE VERİYORDUK”

Özellikle 2000 ve 2001 yılları ortasında çok fazla seyahat ettiklerini lisana getiren şahit Bülent Akbay, “O periyotta vize süreçleri için boş kağıda imza atarak, Erol Köse’ye veriyorduk. Ben şahsen kendim ABD vize süreçleri için boş kağıda imza atarak, Erol Köse’ye vermiştim” dedi.

Grubun müziklerinden ‘Dön Bak Aynaya’ ve ‘Ceylan”ın da anonim olduğunu söyleyen Akbay, “Diğer tüm müzikler Erhan Güleryüz’e aittir” açıklamasını yaptı.

“EVRAKTA SAHTECİLİK KABAHATİNİN İŞLENDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Tanığın akabinde kelam alan Erhan Güleryüz’ün avukatı, “Müvekkilden alınan boş imzalı kağıtların sonradan doldurularak, ‘evrakta sahtecilik’ ve ‘nitelikli dolandırıcılık’ hatasının işlendiğini düşünüyoruz” dedi.

Alınan beyanların akabinde orta kararını açıklayan mahkeme, taraflara beyanda bulunmaları için mühlet vererek, duruşmayı erteledi. Duruşma çıkışında basın mensupalrının sorularını karşılıksız bırakan Güleryüz, manzara vermekten de kaçındı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Erhan Güleryüz ve Erol Köse davası! ‘Boş kağıda imza atıp veriyorduk’ için yorumda bulun

    Erhan Güleryüz ve Erol Köse davası! ‘Boş kağıda imza atıp veriyorduk’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Erhan Güleryüz ve Erol Köse davası! ‘Boş kağıda imza atıp veriyorduk’ için ilk yorumu yapabilirsin.