Eser Yenenler’den ‘Üç Adam’ itirafı: Ayrılığımız bilinçliydi!

Armağan Çağlayan’n Youtube’da yayınlanan ‘Gör Beni’ programına Eser Yenenler konuk oldu. İkinci çocuk ve pandeminin tesiriyle yine kilo aldığını anlatan Yenenler, Berfu Yenenler ile evlenmesini hayatını her açıdan çok olumlu etkilediğini söyledi. Ünlü isim, iki çocuk babası olmanın bazen kendisini zorladığını itiraf etti.

“Kilolu olmamdan ötürü daima içime kapanık bir çocuktum” diyen Eser Yenenler, “Bir gün Atatürk’ün hayatını anlatan bir şiir yarışı düzenlendi okul içinde, kazanan öbür okullarla yarışacaktı. Şiir okumayı seviyordum o müsabakaya girmeye karar verdim. Bir kız ile finale kaldık kız şiiri okurken bayıldı. 7 dakika falandır şiir… Bu vesile ile birinci defa sahneye çıktım. Bursa’nın her yerinde mükafatlar aldım. Hazırlık sürecinde Devlet Tiyatrosu’ndan hocalar gelip çalıştırdı beni sonrasında ben de sahnede olmaya devam ettim” dedi.

Evliliğinden bahseden Yenenler, “32 yaşıma kadar birçok şeyi yapmıştım. ‘Şimdi ne olacak’ derken eşim Berfu karşıma çıktı. Evliliğim aşkın da ötesinde. Hayatımda değişim isterken Berfu bunu yaptı, denk geldi. Bana çok yeterli geldi, çok hoş bir evliliğim ve iki oğlum var” diye konuştu.

“Evde daima hareketlilik var, ‘nasıl baba olacağım’ diye düşünüyordum. Bir baba figürü arıyorum kendime, şimdi bulamadım hala arıyorum. Babalık çocuğunun elinde oyuncak olmak üzere, çok hassas davranıyorum” diyen ünlü isim, altı yaşında babasını kaybettiğini anlattı.

Yenenler, “Ben altı yaşımdayken babamı kaybettim. Annemin yaptığı da süper bir muvaffakiyet kıssası üç çocuğunu okuttu, bu düzeylere getirdi. Babam Ege Üniversitesi işletme kısmı mezunu. Tavuk yemi fabrikasında çalışıyordu, orada çok güzel işler yapınca ‘kendi işini aç’ diyor etrafındakiler. O da kredilerle işletmeyi açıyor, büyük güçlü olma yolunda ilerlerken o periyot kuş gribi salgınına denk geliyor bütün tavukları yemleri bir gecede gidiyor. Hastalığı da oradan başlıyor. Ben tam problemli süreçte doğuyorum. Konuta hacizlerin geldiği, babamın durumu çaktırmamak için uğraştığı… Ablamlar biraz daha güçlü çocuğu üzere büyüyor ben ise işlerin değiştiği, sert bir dönemde” dedi.

Fazla kilolarına da değinmeden edemeyen Eser Yenenler, “Zayıflamak için her yolu denedim. Evlenip çocuk sahibi olduktan sonra aldığım 15 kilo var onu kesin vereceğim. Hekim denetiminde tok tutma hissi veren bir iğne yaptırdım. Bedenim alerji yaptı. Tokluk hormonuna karşı alerjim varmış. Artık ben o açlığı yönetmeye çalışacağım” dedi.

Ünlü isim, kelamlarına; “Çok iştahlı biri değilim. Sistemi ortaokul yıllarında bozdum. 95 kilodan 75 kiloya düştüm. Bu yıl 27. yılım diyette! Bana ‘şu kadar yiyeceksin’ dendiğinde kısıtlandığımı hissediyorum. Artık yeni bir şey deniyorum yeterli gidiyor” diye devam etti.

2013-2017 yılları ortasında ekranlara gelen ‘Üç Adam’ programı hakkında da açıklama yapan Eser Yenenler, “Bizim Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak’la ayrılığımız şuurluydu. Klâsik medyanın tesiri oldu” dedi.

Sunucu, “Biz bir gösteri programı yaptık, bunu da başardık. İşler dijitale dönünce televizyonda yaşlı durmaya başladık. ‘Onlar televizyona iş yapıyorlar’ durumu oldu. Kendi ortamızda konuştuk ‘bunu yapmayabiliriz’ kararı çıktı. Biz birbirimize mecbur olduğumuz için bir ortada değildik, eğlendiğimiz için bir aradaydık. ‘Yolları ayrılalım istersek ileride tekrar birleşiriz’ dedik ayrıldık” biçiminde konuştu.

“Üç Adam olarak bir marka yarattık. Eğleniyorduk, bazen cıvıtıyorduk bir mühlet sonra itici olduk” diyen Eser Yenenler, kelamlarına; ‘Acun Abi ne derse onu yapıyor’ üzere de durmaya başladı. Büyüsek de ‘ergen üzere kaldık’ durumu oldu. Biz eğlenirken, biraz ferdi mesleklerimize ziyan vermişiz. Bazen ben de açıp izlediğimde çok komik şeyler var ancak ‘bunlar ne yapıyor kendi aralarında’ dediğim de oldu” diye devam etti.

“Acun Ilıcalı ile O Ses Yılbaşı Özel programında tanıştık” diyen Eser Yenenler, “Çok hoş sahne performansı olmuştu. Sonraki gün Acun abi aradı ‘Yetenek Sizsiniz programına heyet olur musun?’ diye sordu. Çok büyük bir teklifti 28 yaşımdaydım. Beşerler daha pak bakarken heyet olunca ‘bu bilir kişi oldu’ deyip antipati topladım. Bu bölüme girdiğim için hiç pişman olmadım” tabirlerini kullandı.

“Acun abi sevdiği adamlarla iş yapan bir insan” açıklamasını yapan Yenenler, “Ne yapmak istiyorsan yaparsın. Yanındaki bütün grup zati en az 30 yıllık arkadaşları. Bizim o kadar kaynaşmamızın nedeni İbo, ben Oğuzhan da 25 yıllık arkadaşlarız” halinde konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Eser Yenenler’den ‘Üç Adam’ itirafı: Ayrılığımız bilinçliydi! için yorumda bulun

    Eser Yenenler’den ‘Üç Adam’ itirafı: Ayrılığımız bilinçliydi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Eser Yenenler’den ‘Üç Adam’ itirafı: Ayrılığımız bilinçliydi! için ilk yorumu yapabilirsin.