Esin Maraşlıoğlu 57 yıl sonra ‘Süzet Halfon’ ismini sildirdi!

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki davaya nazaran; Esin Maraşlıoğlu’nun annesi Reyna Maraşlıoğlu, Yaset Halfon’la boşanma basamağındayken İzidor Maraşlıoğlu’yla birliktelik yaşadı. Esin Maraşlıoğlu dünyaya geldiğinde, onu evli olduğu Yaset Halfon’un nüfusuna ‘Süzet Halfon’ ismiyle kaydettirdi.

Boşandıktan sonra kızının babası İzidor Maraşlıoğlu’yla evlenen Reyna Maraşlıoğlu, Süzet Halfon’a ilişkin nüfus kaydını sildirmek yerine yeni bir nüfus kaydı oluşturdu ve kızının ismini bu kere Esin Maraşlıoğlu olarak yazdırdı.

“ÜÇ AY ORTAYLA DOĞUM MÜMKÜN DEĞİL”
Hürriyet gazetesinden Özge Eğrikar’ın haberine nazaran; Esin Maraşlıoğlu, 57 yıl sonra kardeşleri İzzet Maraşlıoğlu ve Seza Halfon ile mahkemeye başvurarak, Süzet Halfon isminin nüfustan silinmesini talep etti.

Duruşmaya katılan Maraşlıoğlu, “Süzet Halfon benim. Ortamızda üç ay var. Annemin üç ay ortayla doğum yapması mümkün değil” dedi. Kardeşleri de tanıklık yaptı. Mahkeme, Süzet Halfon isimli kaydın iptaline hükmetti.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Esin Maraşlıoğlu 57 yıl sonra ‘Süzet Halfon’ ismini sildirdi! için yorumda bulun

    Esin Maraşlıoğlu 57 yıl sonra ‘Süzet Halfon’ ismini sildirdi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Esin Maraşlıoğlu 57 yıl sonra ‘Süzet Halfon’ ismini sildirdi! için ilk yorumu yapabilirsin.