Eskişehirspor’da üçüncü kez seçim yapılamadı! Başkan adayı…

TFF 2. Lig’e düşen Eskişehirspor’da seçimli harikulâde genel heyet, lider adayı çıkmadığı için divan heyetine devredilerek 15 gün ertelenmiş, sonraki toplantılarda da adaylığını açıklayan olmadığı için harika genel şuraya orta vermişti. Hasan Polatkan Kültür Merkezinde yine toplanan inanılmaz genel konseyde da yeniden başkanlığa aday çıkmadı. Yaklaşık 106 milyonu futbolculara olmak üzere 246 milyon 258 bin 239 lira borcu olan kulübün Ali Çelikoğlu başkanlığındaki, kongre üyeleri Fatih Baturaygil, Mehmet Şimşek, Mehmet Kahya ve Çetin Arslanboğa’nın yer aldığı divan heyeti, transfer tahtasını açmak için yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Kadronun transfer tahtasının açılması için birinci etapta yaklaşık 15 milyon liraya gereksinim olduğunu anlatan divan üyesi Fatih Baturaygil yalnızca Trabzonspor’a 3 milyon 500 bin lira borç olduğunu söyledi. Baturaygil, “Biz divan şurası olarak gerekli paraya ait bir inceleme yaptık. Trabzonspor’a 3 milyon 500 bin lira ödenmek zorunda. Boffin’in elinde bizi küme düşürebilecek evrak var. Bu da 1.5 milyon liraya kapatılacak bir belge. Burada biz transferi açtık ve 15 oyuncu alacağız desek 4.5 milyon lira üzere bir bütçe gerekiyor. Toplam bize birinci etapta gereken para 15 milyon lira. Bu parayı toplayamıyoruz” dedi.

GENEL ŞURAYA, İKİNCİ DEFA ORTA VERİLDİ

Divan Şurası Lideri Ali Çelikoğlu ise bir avuç insanın Eskişehirspor’u yaşatmak için gayret verdiğini söyledi. Aday çıkmadığı için kulübün transfer tahtasını açmak için çalışmaları sürdürdüklerini kaydeden Çelikoğlu, “Biz burada bir şeyler açıklayınca, konuşunca baktığımızda bir topluluktan bahsediyoruz lakin biz küçük bir topluluğuz. Bunu kabul etmek lazım. Buradaki arkadaşların sayısı belirli. Bir avuç insanın sevdasıyla yürütülmeye çalışılan bir kulübüz. Tabi bir şeyler söyleyince de kusurlu konuştuğumuz, daha bir şeyi karıştırdığımız anlayışı ortaya çıkıyor. Yani balık üzere konuşacak çok şey var lakin ağzımıza su kaçıyor. Durum bu türlü olunca, ufak kitleyi de dağıtmak istemiyoruz” halinde konuştu.

Eskişehirspor’un ertelenen ve orta verilen inanılmaz genel heyetine 62 kongresi üyesi katılırken, Divan Lideri Çelikoğlu, salonda lider adayı olup olmadığını anons etti. Lakin aday olmadığı için Divan Heyeti üyeleri fevkalâde genel şuraya 27 Temmuz 2021 saat 16.00a kadar ikinci defa orta verildiğini açıkladı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Eskişehirspor’da üçüncü kez seçim yapılamadı! Başkan adayı… için yorumda bulun

    Eskişehirspor’da üçüncü kez seçim yapılamadı! Başkan adayı… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Eskişehirspor’da üçüncü kez seçim yapılamadı! Başkan adayı… için ilk yorumu yapabilirsin.