Eşref Hamamcıoğlu: ‘Burak Elmas ve takımı, Galatasaray’ın yükünü kaldıramamışlardır’

Galatasaray Spor Kulübü’nün 2021 yılı Olağan Genel Konsey Toplantısı, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Oditoryumu’nda gerçekleştiriliyor.

Toplantıda konuşan Galatasaray’da son seçimde başkanlığa aday olan Eşref Hamamcıoğlu, “Geminin su aldığını herkes biliyor. Sıkıntılarımız ortasında temel 7-8 değerli parametre var. Tutarlılık, samimiyet, şeffaflık, gerçekçilik, kurumsal hafıza, kriz idaresi, hesap verebilirlik ve prestij idaresi. Başımıza ne geliyorsa, bu eksiklikleri düzgün yönetemediğimiz için gelmektedir. Seçim yarışında tüm adaylar vaatlerde bulundu. Bu vaatlerin son 6 yılda hiçbir genel şuraya katılmamış, ömürlerini yurt dışında sürdüren idare heyeti üyeleriyle ve kulüpte hiçbir kurumsal deneyimi olmayan CEO’larla sıkıntı yanarak, Fenerbahçeli danışmanlardan umut olarak gerçekleştirilemeyeceğini görüyoruz. En büyük derdimiz budur. Adayların maksadı yalnızca seçimi kazanmak değil ehil takımlarla gelerek kulübü yönetmektir. Seçim sonrası iç irtibatta büyük kusurlar yapılmıştır. Son derece özensiz Türkçe ile hazırlanmış bildiriler, hazırlıksız basın toplantıları kulübümüzün marka kıymetine büyük ziyan vermektedir. Seçilmişler ile danışmanlar ortasındaki sürtüşmeler, idare konseyi üyelerinin kendi ortalarındaki uyumsuzluk topluluğumuzu çok sıkıntı durumda bırakmaktadır. Seçimin çabucak ertesinde ‘Kibir değil tevazu kazandı’ biçiminde tweet atan bir idare heyeti üyesi, gemiyi birinci terk eden olmuştur. Şayet o listeye son anda dahil edilmişseniz gemiyi birinci terk eden olursunuz. Seçim öncesinde bir grup ödünler verirseniz seçildiğinizde bunun diyetini ödemek zorundasınız. Yaşadığımız ortam bunun gibidir” diye konuştu.

Burak Elmas açıkladı!‘3 yıl içinde bütün borçları kapatacağız’Haberi Görüntüle

“Bir inanç erozyonu vardır”
Futbol Grubu Teknik Yöneticisi Fatih Terim ile yolların ayrılmasını eleştiren Hamamcıoğlu, “Burak Elmas ve takımının seçim müddetince en büyük destekçisi olan teknik yöneticimizin hal, vakit ve içerik olarak kulüple alakasının kesilmesi hiç beğenilen olmamıştır. Hazırlıksız, deneyimsiz, kulübü yönetmek için gerekli olgunluğa sahip olmayan bir grup işbaşına geçmiştir. Seçimi kazanmak için kurduğunuz grupla kulübü direktörüz çok zordur. Galatasaray birinci kez başarısız bir dönem geçirmiyor. Birinci kez da mali durumlarımızda sorun yok. Bunlar gelir geçer. Ama vazife müddetinin yüzde 25’ini tamamlamış bir idare, bu aksaklıkların giderileceğine dair olumlu sinyal vermemektedir. Burak Elmas Liderimiz ve çalışma arkadaşları, Galatasaray’ın yükünü kaldıramamışlardır ve hafif kalmışlardır. Bir itimat erozyonu vardır. Şayet siz genel heyeti bir ilkokul müsameresi düzeyinde 100 günlük icraatlar içinden programıyla ikna etmeye çalışıyorsanız yanılıyorsunuz. Galatasaray genel heyetinin entelektüel düzeyi buna müsait değildir” halinde konuştu.

Albayrak’tan Kerem itirafı‘Kerem’in kıssasını anlatsam şaşırırsınız!’ Haberi Görüntüle

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Eşref Hamamcıoğlu: ‘Burak Elmas ve takımı, Galatasaray’ın yükünü kaldıramamışlardır’ için yorumda bulun

    Eşref Hamamcıoğlu: ‘Burak Elmas ve takımı, Galatasaray’ın yükünü kaldıramamışlardır’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Eşref Hamamcıoğlu: ‘Burak Elmas ve takımı, Galatasaray’ın yükünü kaldıramamışlardır’ için ilk yorumu yapabilirsin.