Fabio Capello’dan A Milli Futbol Takımı değerlendirmesi: “Sahada yok gibiydiler”

İtalyan teknik yönetici Capello, İtalya’nın muvaffakiyetinde Mancini’nin çok büyük tesiri olduğunu belirtirken Türkiye’nin performansını ise hayal kırıklığı olarak yorumladı.

TRT Spor’un sorularını yanıtlayan 75 yaşındaki futbol adamı, İtalya’nın performansıyla ilgili olarak, “Mancini çok başarılı ve çok hoş işler yaptı. Bütün gruptaki oyuncuları düzgün kıymetlendiriyor, oynamalarını sağlıyor. Bütün grup oyuncuları en uygun halde oynadığı üzere oyuna dahil olduklarını hissetmeleri başarıda değerli rol oyandı. Kendi güçlerinin şuurunda. Bu şuur onların daha verimli olmasını sağlıyor. Mancini o denli bir ekip kurdu ki yedekteki futbolcu oyuna dahil olduğu anda bile kadronun ritmini düşürmüyor, çabucak adapte oluyor. Maçın kalitesini ve düzeyini en üst seviyede tutuyor. Bunda da Mancini’nin kıymetli rolü var” diye konuştu.

“TÜRK ULUSAL KADROSU ALANDA YOK GİBİYDİ”

Avrupa Şampiyonası’na küme etabında veda eden A Ulusal Futbol Kadrosu hakkında da konuşan Capello, “Türk Ulusal Kadrosu’ndan biraz daha farklı oyun ve fazlasını beklerdim. Alandaydılar fakat güya alanda yok üzereydiler. Türk Ulusal Ekibi bence daha düzgün oynayabilirdi. Kaliteli, deneyimli oyuncuları olmasına karşın bence gerçek performansını tam olarak ortaya koyamadı. Düzgün gayret edemedi diye düşünüyorum. Dünya Kupası eleme maçlarında çok başarılı Türkiye gördük. Avrupa Şampiyonası’nda birebir başarıyı göremedik” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Fabio Capello’dan A Milli Futbol Takımı değerlendirmesi: “Sahada yok gibiydiler” için yorumda bulun

    Fabio Capello’dan A Milli Futbol Takımı değerlendirmesi: “Sahada yok gibiydiler” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fabio Capello’dan A Milli Futbol Takımı değerlendirmesi: “Sahada yok gibiydiler” için ilk yorumu yapabilirsin.