Fatih Arda İpcioğlu, Kış Olimpiyatları’nda piste çıktı

Çin’de devam eden Pekin Kış Olimpiyatları’nda Türkiye ismine dün iki sportmen piste çıktı. Kayakla Atlamada oyunların birinci günlerinde tarihi bir atlayış gerçekleştiren, elemeleri geçerek tarih yazan ulusal sportmen Fatih Arda İpcioğlu, bu sefer erkekler ferdi büyük zirvede gayret etti.
Fatih Arda İpcioğlu, kayakla atlama büyük zirve elemelerinde 116.0 metrelik atlayış yaptı ve 94.6 puan aldı. Ulusal kayakçı böylelikle birinci 50 isim ortasına girerek elemeleri geçti ve 1. çeşit atlayışı yapmaya hak kazandı. İpcioğlu bugün saat 14.00’te birinci çeşitteki atlayışını yapacak.

Ülkemizi kayaklı koşu 15 kilometre klasik yarışında temsil eden Yusuf Emre Fırat ise, 7.5 kilometreden sonra yarıştan çekilmek zorunda kaldı ve Pekin’deki gayretini tamamladı. Yusuf Emre şanssız anlar yaşadığı yarışın yarısını tamamladıktan sonra düşerek sakatlandı. Kolu çıkan Yusuf Emre Fırat’ın, tedavi için hastaneye götürüldüğü bildirildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Fatih Arda İpcioğlu, Kış Olimpiyatları’nda piste çıktı için yorumda bulun

    Fatih Arda İpcioğlu, Kış Olimpiyatları’nda piste çıktı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fatih Arda İpcioğlu, Kış Olimpiyatları’nda piste çıktı için ilk yorumu yapabilirsin.