Fatih Terim İtalya basınına konuştu! Hakan Çalhanoğlu’nun Inter’e transferi, EURO 2020’deki başarısızlık, İtalya’nın zaferi, Eriksen’in yaşadığı talihsizlik…

Spor Arena Dış Haber – Galatasaray teknik yöneticisi Fatih Terim, La Gazzetta dello Sport’a bir röportaj verdi.

Fatih Terim’in açıklamaları şu formda:

“HAKAN’I GURURLA TAKİP EDİYORUM, ONU ULUSAL GRUP’YA KAZANDIRAN BENİM”

Hakan Çalhanoğlu’nun Inter’e transferi için çok memnunum. Hakan’ı seviyorum ve ona güveniyorum. Karlsruhe’de oynadığı devirden bu yana Hakan’ı yakından takip ediyorum. 2013’te 19 yaşındayken birinci ulusal maçına çıktığında Ulusal Kadro’nun başında ben vardım. Türk çocuklarına düzgün bir örnek olduğunu düşünüyorum. Hakan’ın dorukta kalmak istemesi ve milan’da geçirdiği 4 yılın akabinde bu emel doğrultusunda Inter’e transfer olması, maksatları olan bir futbolcu olduğunu gösterir. Artık ligi ve İtalyan futbolunu uygun biliyor ve en üst düzeyde çaba edebileceğine inanıyor”

TERİM’DEN HAKAN ÇALHANOĞLU VE ERIKSEN KIYASI

İki futbolcu da mesleklerinin başlarına nazaran daha eksiksiz oyuncular haline geldi. Ajax’tayken Eriksen klasik bir 10 numara üzere oynuyordu. Yıllar içerisinde atağı oynadığı kadar orta alanda kalıp oyunu yönlendirme marifetini de geliştirdi. Hakan da Eriksen üzere bilhassa İtalya’da büyük bir değişim yaşadı. Daha taktiksel oynayabiliyor. Inter, Eriksen sonrası için uygun bir transfer yaptı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Fatih Terim İtalya basınına konuştu! Hakan Çalhanoğlu’nun Inter’e transferi, EURO 2020’deki başarısızlık, İtalya’nın zaferi, Eriksen’in yaşadığı talihsizlik… için yorumda bulun

    Fatih Terim İtalya basınına konuştu! Hakan Çalhanoğlu’nun Inter’e transferi, EURO 2020’deki başarısızlık, İtalya’nın zaferi, Eriksen’in yaşadığı talihsizlik… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fatih Terim İtalya basınına konuştu! Hakan Çalhanoğlu’nun Inter’e transferi, EURO 2020’deki başarısızlık, İtalya’nın zaferi, Eriksen’in yaşadığı talihsizlik… için ilk yorumu yapabilirsin.