Feci kazada can veren genç sporcunun yürek burkan hikayesi! Dünya onu gözyaşlarıyla tanımıştı

13 yaşında yaşama gözlerini yuman Julian Esteban Gomez, Egan Bernal’in Tour de France’ı (Fransa Bisiklet Turu) kazanan birinci Kolombiyalı olarak tarihe geçmesi sonrasında ağlarken görüntülenmiş ve 2019’da dünya çapında ünlü bir yüz haline gelmişti.

Genç bisikletçi Julian’ın, 19 Temmuz Pazartesi günü, Kolombiya’nın başşehri Bogota’nın kuzeyinde bisiklet sürerken bir kamyonun çarpması sonucu öldüğü ortaya çıktı.

KORNALI TACİZ SONRASI İSTİKRARINI KAYBETTİ

Julian’ın amcası Guillermo Caicedo, Kolombiya gazetesi El Tiempo’ya yaptığı açıklamada, genç Julian’la birlikte başşehir Bogota’ta bisiklet sürerken artlarından bir kamyonun belirdiğini, kamyon şoförünün kendilerine yaklaşarak kornaya basması üzerine Julian’ın istikrarını kaybederek aracın tekerleklerinin ortasına düşüp hayatını kaybettiğini söyledi.

Egan Bernal’in şampiyonluğu sonrası gözyaşı dökerek dünyanın tanıdığı genç sporcu Julian Esteban Gomez

Julian profesyonel bir bisikletçi olmayı hayal ettiğini belirten Amcası, “Hayallerini gerçekleştirmesini istedim ve bana bisikletle ilgili sorular sorardı, ona öğretirdim. Olağanüstü bir atlet olma hayalleri olan bir çocuktu.” dedi.

“HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİREMEDEN AYRILDI”

Julian’ın bisiklet kadrosunun koçu Fabio Rodriguez ise “Bugün hayallerinizi gerçekleştiremeden ayrılıyorsunuz. Yalnızca 13 yaşında ve bir şoför canınızı alıyor. Erken gidişin kalbimi kırıyor. Bana yalnızca seni sonsuza kadar özleyeceğimi söylemek kalıyor, sevgili Julian.” kelamlarıyla kederini lisana getirdi.

2019’da Fransa Bisiklet Tipi’nde birinci olan Kolombiyalı bisikletçi Egan Bernal

DÜNYA ONU GÖZYAŞLARIYLA TANIMIŞTI

Egan Bernal, 2019 Fransa Bisiklet Tipi’nde sarı mayoyu alarak cinsin en üst basamağına ulaşan birinci Kolombiyalı olurken gözyaşları içinde kameraya yansıyan Julian’ın yüzü Kolombiya’da ve tüm dünyada tanınmıştı.

Julian o sırada şunları söyledi: “Onu tekrar görmek mükemmel bir histi. Egan bizim idolümüz. Onu görmek çok duygusaldı zira ben de bisiklet sürüyorum ve onun üzere olmak istiyorum.”

BERNAL: “BUGÜN SENİN İÇİN AĞLIYORUZ”

Artık birebir vakitte Giro d’Italia’nın (İtalya Bisiklet Turu) da galibi olan Bernal, toplumsal medya hesabından Julian’le ilgili yaptığı paylaşımda “Bugün senin için ağlıyoruz Julian, ülkemin gerçek gururu.” tabirlerini kullandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Feci kazada can veren genç sporcunun yürek burkan hikayesi! Dünya onu gözyaşlarıyla tanımıştı için yorumda bulun

    Feci kazada can veren genç sporcunun yürek burkan hikayesi! Dünya onu gözyaşlarıyla tanımıştı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Feci kazada can veren genç sporcunun yürek burkan hikayesi! Dünya onu gözyaşlarıyla tanımıştı için ilk yorumu yapabilirsin.