Federer Avustralya Açık’ta olmayacak

İsviçreli tenisçi Roger Federer, ocak ayında düzenlenecek dönemin birinci grand slam turnuvası Avustralya Açık’ta yer almayacak.

Ülkesinin Le Matin gazetesine röportaj veren Federer, diz ameliyatı sonrası rehabilitasyon devrinin kendisi için çok kıymetli olduğunu belirterek, “Wimbledon’da oynayabilirsem benim için büyük sürpriz olur.” dedi.

Röportajda, Federer’in ocak ayında tekrar koşmaya başlayacağı ve en erken mart-nisan aylarında kortlara dönmesinin beklendiği kaydedildi.

Kortta ve günlük hayatındaki geleceği için ameliyatın kaçınılmaz olduğunu aktaran Federer, “İleride çocuklarımla kayak yapmak, arkadaşlarımla futbol ya da tenis oynamak istiyorum. Biliyorum çok sıkıntı olacak ancak ben bu çeşit mucizelere inanırım. Tenis kortunda tekrar neler başarabileceğimi görmek istiyorum.” sözlerini kullandı.

Geri dönmeye çalışmanın hayranlarına teşekkür etme hali olduğunu kaydeden tecrübeli sportmen, kendisini destekleyenlerin geçen dönem çim korttaki performansından daha uygununu hak ettiklerini söyledi.

Dünya klasmanının birinci 10’una birinci sefer Mayıs 2002’de giren ve 968 hafta kalan 40 yaşındaki Federer, geçen ay birinci 10’un dışına çıkmıştı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Federer Avustralya Açık’ta olmayacak için yorumda bulun

    Federer Avustralya Açık’ta olmayacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Federer Avustralya Açık’ta olmayacak için ilk yorumu yapabilirsin.