Fenerbahçe Başantrenörü Terzic, Ruslar’ın başına geçiyor

ONUR DİNÇER/SKORER DIŞ HABERLER

Fenerbahçe Opet Bayan Voleybol Grubu’nun Başantrenörü Zoran Terzic’in, yeni bir misyona başlamaya hazırlandığı ortaya çıktı. Sırp antrenörün Rusya Bayan Voleybol Ulusal Kadrosu’nu çalıştıracağı, Rusya Voleybol Federasyonu Genel Sekreteri tarafından açıklandı.

“Terzic ile mukavele imzaladık”

Rusya Voleybol Federasyonu Genel Sekreteri Alexander Yaremenko, ülke basınına yaptığı açıklamada, ulusal kadronun başına geçmesi için sarı-lacivertlilerin hocasıyla anlaştıklarını, kontratı sonlanan İtalyan Sergio Busato’nun yerine tecrübeli antrenörün geleceğini duyurdu, “Terzic ile kontrat imzaladık” dedi. Yaremenko ayrıyeten Fenerbahçe çalıştırıcısıyla kontak halinde olduklarını ve ulusal ekibin geleceğine ait görüş alış verişlerinde bulunduklarını da söyledi.

Rus grubu men edilmişti

Rusya-Ukrayna krizi sonrasında Ruslar voleybol karşılaşmalarından men edilmişti. Memleketler arası Voleybol Federasyonu (FIVB) ve Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), Rusya’nın ulusal ekip ile kulüplerine milletlerarası karşılaşmalardan men cezası verirken, bu ülkenin konut sahipliğindeki karşılaşmaların da Rusya’dan alındığı duyurulmuştu.

Şampiyonluğa bir adımı var

Zoran Terzic idaresindeki Fenerbahçe Opet, Misli.com Sultanlar Ligi final etabında Vakıfbank ile karşılaşıyor ve sarı-lacivertlilerin seride 2-1’lik üstünlüğü bulunuyor. Fener bir maç daha kazanması durumunda şampiyonluğa ulaşacak.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Fenerbahçe Başantrenörü Terzic, Ruslar’ın başına geçiyor için yorumda bulun

    Fenerbahçe Başantrenörü Terzic, Ruslar’ın başına geçiyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fenerbahçe Başantrenörü Terzic, Ruslar’ın başına geçiyor için ilk yorumu yapabilirsin.