Fenerbahçe Beko’da şampiyonluk coşkusu! ‘Hak eden taraf bizdik’

Final serisinin en kıymetli oyuncusu seçilen Jan Vesely yaptığı açıklamada, “Çok memnunum. Bu bizim kazanmak istediğimiz bir başarıydı. Kolay bir dönem olmadı. İki dönemdir şampiyon olan bir kadrosu, 3-0 ile geçmeyi olağan ki beklemiyorduk. Bugün çok güzel bir oyun ortaya koyduk. 3’üncü maçın akabinde mental manada yeterli bir manzara çizdik” tabirlerini kullandı.

Vesely, “Bu Fenerbahçe formasıyla son maçın mıydı” sorusuna, “Bilmiyorum” karşılığını vererek kelamlarını noktaladı.

MARKO GUDURIC: DAHA FAZLA HAK EDEN TARAF BİZDİK

Fenerbahçe’nin Sırp oyuncusu Marko Guduric çok keyifli olduğunu belirterek, “Harika hissediyorum. Çok kıymetli bir muvaffakiyete imza attık. Bizim için kolay bir dönem değildi. Çok memnunum, gururluyum. Öteki ne söyleyebilirim, bilmiyorum. Seri boyunca çok agresiftik. Bu kupayı daha fazla hak eden taraf bizdik. Artık kutlama zamanı” diye konuştu.

NANDO DE COLO: FENERBAHÇE’DEKİ BİRİNCİ ŞAMPİYONLUĞUM, OLAĞANÜSTÜ HİSSEDİYORUM

Sarı-lacivertli grubun Fransız oyuncusu Nando De Colo, uygun bir dönem geçirdiklerini belirterek, “Bu benim Fenerbahçe’deki birinci şampiyonluğum. Şahane hissediyorum. Bunu hak ettik. Bu ana kadar inişlerimiz ve çıkışlarımız oldu ancak düzgün bir dönem geçirdik. 3’üncü maçın akabinde odaklanmaya devam ettik. 3-0 kazanmak zati kolay değildi” formunda konuştu.

METECAN BİRSEN: TARAFTARIMIZA ARMAĞAN OLSUN

Çok memnun olduklarını söyleyen Metecan Birsen, “Çok gururluyuz. Taraftarımıza armağan olsun. Çok uğraş ettik, fevkalade savaştık ve kazandık. Micic ve Larkin, 3’üncü maçta inanılmaz performans gösterdiler. Bu maçta onları kilitlemek için çok çalıştık ve çok yeterli savunma yaptık. Kazandık” dedi.

ŞEHMUS HAZER: SONUNA KADAR HAK ETTİK

Kupayı sonuna kadar hak ettiklerinin altını çizen Şehmus Hazer, “Çok memnunuz kupayı kazandığımız için. Bence sonuna kadar hak ettik. Anadolu Efes çok düzgün bir ekip. Bunun bilincindeydik final serisine gelmeden evvel. Bunu bilerek oynadık. Çaba ettik, hiçbir vakit vazgeçmedik. Bunun sonucunda şampiyon olduk. Bu kupa benim için birincinin başlangıcı olur inşallah. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Dönemin başından sonuna kadar birçok aksilik, şanssızlık yaşadık. Lakin şunu biliyorduk ekip olarak: Biz çok âlâ bir ekibiz, çok yeterli oyunculara, çok güzel arkadaşlara sahibiz. Bunun şuurunda final serisine geldik ve kazandık” tabirlerini kullandı.

TARIK BİBEROVİC: DÖNEM BOYUNCA ÇOK ÇALIŞTIK

Tarık Biberovic ise uzun vakittir bu kupayı alamadıklarını lisana getirerek, “4 sene oldu. Bu yüzden çok memnunuz. Bu konuma gelebilmek için çok çalıştık. Dönem boyunca çok çalıştık, artık çok mutluyuz” yorumunu yaptı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Fenerbahçe Beko’da şampiyonluk coşkusu! ‘Hak eden taraf bizdik’ için yorumda bulun

    Fenerbahçe Beko’da şampiyonluk coşkusu! ‘Hak eden taraf bizdik’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fenerbahçe Beko’da şampiyonluk coşkusu! ‘Hak eden taraf bizdik’ için ilk yorumu yapabilirsin.