Fenerbahçe Konferans Ligi’nde nasıl tıp atlar! İşte gereken skor

Temsilcimiz Fenerbahçe, UEFA Avrupa Konferans Ligi Son 16 Play-Off Tipi birinci maçında Slavia Prag ile karşı karşıya geldi. Kritik gayret Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi Ülker Stadyumu’nda oynandı. Çabayı 3-2 kaybetti. Buna nazaran deplasmanda alınacak tek farklı skor maçı uzatmalara götürecek.

DEPLASMAN GOLÜ KURALI KALDIRILDI
UEFA, Avrupa kupalarında deplasman golü kuralını kaldırdı. Bu yüzden çeşidi geçmek istiyorsa sarı lacivertliler Prag deplasmanında kesinlikle kazanmak zorunda. Fenerbahçe’nin berabere kalması yahut yenilmesi durumunda Prag ekibi çeşit atlıyor.

FENERBAHÇE’YE ÇEŞİDİ GETİRECEK SKORLAR
Sarı lacivertliler, Prag deplasmanında tek farka yani 1-0, 2-1, 3-2 üzere skorlarla kazanırsa müsabaka uzatmaya eşitlik bozulmazsa penaltılara gidecek. Fenerbahçe’nin 90 dakika sonunda çeşidi geçmesi için en az 2 farkla kazanması gerekiyor.

KÜMESİNİ 3. SIRADA TAMAMLAMIŞTI
Fenerbahçe, ön eleme tipinde HJK Helsinki’yi eleyerek Avrupa Ligi’ne kalmayı başardı. Eintracht Frankfurt, Olimpiakos ve Antwerp ile eşleşen sarı lacivertliler kümesi 3. sırada tamamladı ve Konferans Ligi’nde gayret etme hakkını kazandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Fenerbahçe Konferans Ligi’nde nasıl tıp atlar! İşte gereken skor için yorumda bulun

    Fenerbahçe Konferans Ligi’nde nasıl tıp atlar! İşte gereken skor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fenerbahçe Konferans Ligi’nde nasıl tıp atlar! İşte gereken skor için ilk yorumu yapabilirsin.