Fenerbahçe’de Jorge Jesus’ta geri sayım! Resmi karar veriliyor

Fenerbahçe’de teknik yönetici konusu artık son basamağa geliyor, resmi bir karar alınması bekleniyor. Bu hafta içerisinde Lider Ali Koç ve yöneticilerin son kararı vereceği belirtiliyor. Gelinen son noktada Jorge Jesus, önemli manada ağır basıyor. Portekizli çalıştırıcının da önünde tek opsiyon olarak Fenerbahçe duruyor. Brezilya defterini büsbütün kapatan Jesus, Fenerbahçe’nin teklifine ağırlaştı. 

Derbiye yakın takip

Jorge Jesus’un teknik grubu de sarı-lacivertli grup için ayrıntılı bir rapor ve tahlil hazırladı. 67 yaşındaki teknik adam Brezilya seyahatinden döndükten sonra hem Beşiktaş-Fenerbahçe maçını izledi hem de grubunun kurduğu tahlili kıymetlendirdi. Karar kademesinde olan ve Fenerbahçe’ye olumlu bakan Jorge Jesus, kontrat mühleti ve maddi ayrıntıları da göz önünde tutuyor. Lakin bu bahiste da önemli bir sorun bulunmuyor. 

En kritik hafta

Lider Ali Koç’un da başındaki temel hoca olarak Jorge Jesus ön plana çıkıyor. Bu hafta içerisinde işi resmiyete dökmek ve bir an önce 2022-2023 döneminin planlamasına başlamak isteyen Ali Koç, Jorge Jesus’la birebir görüşme gerçekleştirerek artık son kademeye geçecek. Daha evvel Jesus, 20 Mayıs tarihi verse de Flamengo defteri kapandığı için bu nedenle hiçbir kulübü beklemiyor. İki tarafın Lizbon’da tekrar buluşması bekleniyor.

Yardımcısı tahlil etti

Jorge Jesus, Fenerbahçe tahlilindeki en büyük dayanağı yardımcısı Joao de Deus’tan aldı. Tıpkı vakitte Jesus’un birinci yardımcısı olan Deus, Fenerbahçe ile ilgili raporları ve tahlilleri toplayan kişi oldu. Joao de Deus’un hazırladığı rapor Jorge Jesus’un Fenerbahçe’ye yakın durmasını da sağladı. Bilhassa kulübün Şampiyonlar Ligi amacı burada temel nokta oldu. O nedenle şu an kadronun ligi 2. bitirmesi bekleniyor. 

‘Bakalım, belki’

Teknik Yönetici Jorge Jesus, ailesiyle birlikte Brezilya’dan döndüğü Lizbon’da havalimanında ağır ilgi gördü. Portekiz’de basın mensupları Flamengo sorularını sorunca Jorge Jesus net konuştu, “Brezilya’ya artık geri dönme durumum yok” yorumunda bulundu. Fenerbahçe ve Türkiye sorularıyla da karşılaşan 67 yaşındaki çalıştırıcı, “Bakalım, belki” karşılığını verdi. 

Madrid’de ECA toplantısı

Herkesin takip ettiği ve merakla beklediği Ali Koç’un yurt dışı seyahatinin ayrıntıları da ortaya çıktı. Lider Ali Koç, dün Madrid’de yapılan Avrupa Kulüpler Birliği (ECA) toplantısına katıldı. ECA’nın idare heyetinde yer alan Ali Koç, dün bu nedenle İspanya’nın başşehri Madrid’e gitti. Burada tekrar düzenlenen Finansal Fair Play kuralları, Şampiyonlar Ligi’nin geleceği ve istenen düzenlemeler ile birtakım yeni kararlar üzerinde durulacağı aktarıldı. Ali Koç’un yurt dışı seyahatinde Lizbon’a geçip Jorge Jesus’la görüşmesi de bekleniyor. 

Pereira’dan Jesus’a karşılık

F.Bahçe’nin eski teknik yöneticisi Vitor Pereira, kendisi hakkında yorumlar yapan Jorge Jesus için konuştu. Pereira, “Jorge Jesus’un Flamengo ve P. Sousa hakkındaki kanılarını bilmiyorum. Nitekim kendi mi söyledi, onaylandı mı bilmiyorum. Şayet doğruysa bu soruların muhatabı Jesus olmalı. Jorge Jesus açıklasın. Ben Jesus’u yargılayacak ya da onun hakkında konuşacak biri değilim” dedi.

Real Madrid: Destansı bir gayretle finale!

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Fenerbahçe’de Jorge Jesus’ta geri sayım! Resmi karar veriliyor için yorumda bulun

    Fenerbahçe’de Jorge Jesus’ta geri sayım! Resmi karar veriliyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fenerbahçe’de Jorge Jesus’ta geri sayım! Resmi karar veriliyor için ilk yorumu yapabilirsin.