Fenerbahçe’de resmiyet an meselesi! Joachim Löw’le muahede sağlandı

SENAD OK

Fenerbahçe’de teknik yönetici konusu artık nihayete kavuşuyor. Daha Vitor Pereira vazifedeyken teknik yönetici çalışmaları başlamıştı.Fenerbahçe’de teknik yönetici konusu artık nihayete kavuşuyor. Daha Vitor Pereira vazifedeyken teknik yönetici çalışmaları başlamıştı.

Lakin değerli teknik adam adayları devre ortası misyonu kabul etmeye sıcak bakmadı. Bu isimlerden biri de Joachim Löw’dü. Alman çalıştırıcıyla yeni dönem için görüşmeler uzun müddettir devam ediyordu. Yapılan birçok görüşmenin akabinde Löw’le birçok bahiste mutabakat sağlandı. Gelecek hafta yani 6 Mart’taki Trabzonspor maçının sonrasında Lider Ali Koç’un Almanya’ya gideceği ve Löw ile yüz yüze son bir görüşme yapacağı öğrenildi. Hatta Löw’ün de bu dönem özelinde Fenerbahçe’nin maçlarını izlediği de biliniyor.

Bu görüşmede artık iki tarafın kesin mutabakata varıp akabinde resmi sözleşme sürecine geçilmesi bekleniyor. 62 yaşındaki tecrübeli teknik adamın yalnızca üstyapı değil altyapı ile de yetkili olacağı söz edildi. Bu sayede sarı-lacivertlilerde bir oyun kültürü oluşması hedefleniyor. Ayrıyeten mevcut teknik yönetici İsmail Kartal’ın da Löw’ün grubunda yer alacağı lisana getirildi.

İkili 1998-99 döneminde da Fenerbahçe’de birlikte çalışmıştı. Löw’ün kendi takımıyla A ekipte yeni bir yapı kuracağı da aktarıldı. Mart ayı içerisinde Joachim Löw için resmi bir açıklama bekleniyor.

1907’den sponsorluk

Fenerbahçe Bayan Futbol Kadrosu için 1907 Fenerbahçe Derneği kol sponsoru oldu. Yapılan mutabakat ile 1907 logosu, bayan futbol grubu formasının kolunda yer alacak. Ülker Stadyumu 1907 tribününde düzenlenen basın toplantısına Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Kızılhan, İdare Konseyi Üyesi Kemal Danabaş, 1907 Fenerbahçe Derneği Lideri Rıfat Perahya ve 1907 Fenerbahçe Derneği Genel Sekreteri Cenk Soner katıldı.

Hull City ile dostluk maçı

İngiliz basınında yer alan haberlere nazaran Hull City ile Fenerbahçe hazırlık maçında karşı karşıya gelecek. Championship takımı Hull City’i satın alan Acun Ilıcalı’nın gelecek dönem öncesinde Fenerbahçe ile bir hazırlık maçı yapmak istediği kaydedildi. Habere nazaran Acun Ilıcalı’nın Hull City’nin yurt içi ve yurt dışı profilini yükseltmek için bu biçim birçok projelerde bulunacağı söylenirken, Fenerbahçe ile oynanması istenen maçın İstanbul’da olacağı öne sürüldü.

Biletler satışta

Muhteşem Lig’de 28. haftada Fenerbahçe ile Trabzonspor ortasında 6 Mart Pazar Ülker Stadı’nda oynanacak dev maçın biletleri satışa çıktı. 70 TL’den başlayan bilet fiyatları 450 TL’ye kadar çıkıyor.

Hazırlıklar sürüyor

Fenerbahçe, 6 Mart Pazar günü Trabzonspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına devam etti. Isınma, çabukluk ve uyum hareketlerinin akabinde 3 kümeye ayrılan oyuncular pas çalışması yaptı. Çift kale maçlarla devam eden antrenman, taktiksel ve kişisel çalışmalarla tamamlandı. Novak ve Gustavo günü ferdi çalışmalarla tamamlarken, Ferdi Kadıoğlu ile Valencia ise günü salon çalışmasıyla geçirdi.

Fenerbahçe’nin Geçilmez İkilisi: Attila Szalai ve Kim-Min Jae

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Fenerbahçe’de resmiyet an meselesi! Joachim Löw’le muahede sağlandı için yorumda bulun

    Fenerbahçe’de resmiyet an meselesi! Joachim Löw’le muahede sağlandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fenerbahçe’de resmiyet an meselesi! Joachim Löw’le muahede sağlandı için ilk yorumu yapabilirsin.