Fenerbahçe’de yıldız savaşları! Mesut Özil takım dışı bırakıldı, akıllara o isimler geldi

CELAL UMUT EREN

Fenerbahçe’de Mesut Özil’in takım dışı kalmasının akabinde geçmişte yaşanan misal düşünceler akıllara geldi. Geçen dönem 25 Ocak 2021 tarihinde büyük umutlarla sarı-lacivertli gruba transfer olan Özil’in yalnızca 1 yıl sonra teknik yönetici İsmail Kartal tarafından takımın dışında bırakılması hem şaşırttı hem de geçmişte birçok ünlü yıldızla yaşanan problemleri hatırlattı.Fenerbahçe’de 90’lı yıllardan bu yana hem takım dışılar hem de yıldızların hocalarla yaşadığı sorunlar her vakit dikkat çekti.

İşte sarı-lacivertli kulübün yakın geçmişindeki benzeri vukuatlar:

– 1993-94 döneminde Holger Osieck’in teknik yönetici olduğu Fenerbahçe’de devrin iki büyük yıldızı Tanju Çolak ve Rıdvan Dilmen takım dışı kalmış, ilerleyen süreçte Tanju Çolak ayrılmış, Rıdvan Dilmen jübile yapmıştı.

– 2002-03 döneminde büyük umutlarla gelen ünlü futbolcu Ariel Ortega’nın teknik yönetici Werner Lorant’la yıldızı barışmamış ve Fenerbahçe’deki periyodu yalnızca 8 ay sürebilmişti.

– Tekrar 2002-03 döneminde berbat giden Fenerbahçe’de Ogün Temizkanoğlu, Abdullah Ercan, Yusuf Şimşek üzere yıldızlar periyodun hocası Oğuz Çetin tarafından takım dışı bırakılmıştı.

– 2012 yılında teknik yönetici Aykut Kocaman tarafından Alex de Souza’nın takım dışı kalması sarsıntı tesiri yarattı. Efsane isimle yollar ayrıldı.

– 2015 yılında Alex’ten sonra 10 numarayı giyen Diego Ribas’la teknik yönetici İsmail Kartal’ın yıldızı barışmadı, takım dışı kararı istense de periyodun lideri Aziz Yıldırım ortaya girdi.

– 2015-16’da Vitor Pereira ile Robin Van Persie ortasındaki sorunlar dönem boyunca daima gündemde kaldı.

– Son olarak bu dönem evvel Vitor Pereira’nın 3’lü sistemine uymayan Mesut Özil, İsmail Kartal’la da sorun yaşadı, takım dışı kaldı.

Kruse olayı

Pandemi devrinde Fenerbahçe’de Max Kruse’de de sorun çıkmıştı. Lakin Kruse’nin durumu daha farklıydı. Alman oyuncu parasını alamadığı gerekçesiyle tek taraflı fesih yapmış, iş mahkemelik olmuştu.

14 ayda 5 hoca

Mesut Özil’in Fenerbahçe’deki 14 ayında en dikkat çeken mevzu 5 farklı hocayla alana çıkması oldu. Özil ekibe birinci katıldığında Erol Bulut misyondaydı.
Bulut’la 2 ay çalıştıktan sonra dönemi Emre Belözoğlu ile bitirdi. Dönem başında bu sefer Vitor Pereira grubun başına getirildi. Portekizli çalıştırıcı ayrıldıktan sonra da evvel Zeki Murat Göle akabinde İsmail Kartal ekibi maçlara çıkardı. Erol Bulut, 4-5-1 oynatırken, Emre Belözoğlu 4-3-3 kurguladı. Vitor Pereira 3’lü sistem tercih ederken Zeki Murat Göle ve İsmail Kartal farklı formasyonlar denedi.

Ozan 3. sefer

Sarı-lacivertlilerde Mesut Özil’le birlikte takım dışı kalan Ozan Tufan, 3. kere misal ezayı yaşıyor. Daha evvel 2017-18 döneminde Aykut Kocaman devrinde ve 2018-19 döneminde Cocu vaktinde iki sefer takım dışı kalan Ozan, İsmail Kartal tarafından da birebir kararla karşılaştı.

GERİ DÖNÜYORLARTahkim Konseyi’nden vazifeden alınan hakemlerle ilgili kararHaberi Görüntüle

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Fenerbahçe’de yıldız savaşları! Mesut Özil takım dışı bırakıldı, akıllara o isimler geldi için yorumda bulun

    Fenerbahçe’de yıldız savaşları! Mesut Özil takım dışı bırakıldı, akıllara o isimler geldi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fenerbahçe’de yıldız savaşları! Mesut Özil takım dışı bırakıldı, akıllara o isimler geldi için ilk yorumu yapabilirsin.