Fenerbahçe’den Arda Güler kararı! Rekor bonservis bedeli

Vitor Pereira’nın ayrılığından sonra ekibi dönem sonuna kadar İsmail Kartal’a teslim eden Fenerbahçe’de çıkış devam ediyor. Sarı lacivertliler son 10 maçın 9’unu kazandı ve 1 beraberlik aldı. Gelecek dönem yeni teknik yöneticinin kim olacağı merak konusu olurken, Lider Ali Koç’un geçtiğimiz günlerde Jorge Jesus ile Portekiz’e görüşmeye gittiği sav edilmişti.

Fenerbahçe’de bir yandan dönem devam ederken bir yandan da lig devam ediyor. İsmail Kartal idaresinde uygun bir performans gösteren sarı lacivertlilerde bu dönem en büyük yarar, hiç elbet Arda Güler oldu. Taraflı tarafsız herkesin beğenisi toplayan 17 yaşındaki futbolcu için şimdiden transfer haberleri ortada dolaşıyor. Lakin en azından önümüzdeki dönem için Arda’nın ayrılma ihtimali bulunmuyor.

ARDA GÜLER’E ÖZEL TEDBİR
Fenerbahçe İdaresi, genç yıldız için bu yaz devrinde gelebilecek bütün teklifleri geri çevirecek. Lakin önümüzdeki dönemin akabinde satış kararı çıkabilir. Burada ise bonservis bedeli hariç idarenin beklenen alıcıdan bir talebi daha bulunacak.

BİRDEN FAZLA TRANSFER
Arda, hangi kadroya giderse gitsin, olası sonraki satışından yüzde 30’luk hisse talep edilecek. Arda şimdi çok genç olduğu için mesleğinde büyük paralarla birden fazla transfer yapma ihtimali yüksek.

Yüzde 30’luk hisse sayesinde Sarı-Lacivertliler, bonservis bedeli geliri haricinde gelecek yıllar için de ekstra yarar sağlamayı hedefliyor. 17 yaşındaki futbolcunun ismi şimdiden İngiliz ve İspanyol takımlarıyla anılıyor. Yaşıyla yanlışsız orantılı olarak fizik gücü de artacağı için pahasına değer katması kesin…

VİTRİNDE KALMAYA DEVAM
Fenerbahçe, önümüzdeki dönem şampiyonluğa oynayacak bir takım kurmayı planlarken, Arda da daha fazla forma talihi bulacak. Böylelikle vitrinde kalmayı sürdürecek. Şimdiden birçok kulübün gözlemcileri, onun için kimi Harika Lig maçlarına geldi.

Arda Güler yavaş yavaş A Ulusal Kadro takımında da uzunluk göstermeye başlayacak. Yabancı spor siteleri tarafından dünya futbolunun gelecekteki en büyük yıldızlarından biri olacağı belirtilen Arda, kendisine çok yeterli bakıyor. Kendisine ekstra olarak özel antrenör ve hayat koçu da tutmuştu. (Akşam)

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Fenerbahçe’den Arda Güler kararı! Rekor bonservis bedeli için yorumda bulun

    Fenerbahçe’den Arda Güler kararı! Rekor bonservis bedeli için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fenerbahçe’den Arda Güler kararı! Rekor bonservis bedeli için ilk yorumu yapabilirsin.