Fenerbahçe’nin Rus voleybolcusu toplumsal medyayı salladı! Arina Fedorovtseva dünya listesinde

Milletlerarası Voleybol Federasyonu (FIVB) Bayanlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda üçüncü olarak büyük muvaffakiyete imza atan Fenerbahçe Opet’te Rus smaçör Arina Fedorovtseva büyük dikkat çekiyor.

BÜYÜK TAKDİR TOPLADI

Fenerbahçe Opet’in Sarı Melekleri’nden Rus smaçör Arina Fedorovtseva genç yaşına karşın Memleketler arası Voleybol Federayonu (FIVB) Bayanlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda dünya üçüncüsü olan kadrosuna yaptığı kıymetli katkılar ile taraftarlardan takdir topladı.

EN UYGUN 12 VOLEYBOLCU ORTASINDA

Fenerbahçe Opet Bayan Voleybol Kadrosunun başarılı smaçörü Arina Fedorovtseva, FIVB’nin “2021 yılının en âlâ 12 bayan voleybolcusu” listesinde 8. sırada yer aldı. “2021 yılının en yeterli 12 bayan voleybolcusu” listesine Fenerbahçe Opet Bayan Voleybol Grubunun Kaptanı Eda Fazilet Dündar da listede yer alıyor.

LİSTENİN TEPESİNDE ESKİ FENERBAHÇELİ

“2021 yılının en düzgün 12 bayan voleybolcusu” listesi, Volleyball World tarafından Milletler Ligi, Avrupa Şampiyonası ve Tokyo Olimpiyat Oyunları üzere 2021 yılının en değerli spor tertipleri baz alınarak hazırlandı. Listenin doruğunda Fenerbahçe’nin eski voleybolcusu Kim Yeon-koung yer alıyor.

PAYLAŞIMLARI BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Arina Fedorovtseva alandaki muvaffakiyetinin yanı sıra toplumsal medyada paylaştığı fotoğraflarla da büyük ilgi görüyor. Vakit zaman İstanbul seyahatlerine çıkan Rus sportmen bu anları paylaşmayı ihmal etmiyor.

TAKİPÇİ SAYISI PATLADI

Transfer açıklandıktan sonra 7 bin civarında takipçisi olan atletin kitlesi 28 bine yaklaşmıştı. Rus yıldızın şu anki takipçi sayısı ise 156 bin.

17 YAŞINDA ‘RÜYA KADRO’DA

Şimdi 17 yaşında olan başarılı smaçör Federovtseva turnuvanın sonunda belirlenen ve turnuvanın en düzgünlerinden oluşan Düş Kadrosu’nun smaçörleri ortasında yer almayı başardı.

18 YAŞINDA BÜYÜK POTANSİYEL

19 Ocak 2004 tarihinde Moskova’da dünyaya gelen Rus smaçör kendisi üzere atlet olan ve 2004 yılında Olimpiyat şampiyonluğu, 2011 ve 2015 yıllarında ise Avrupa şampiyonluğu kazanan Rus ulusal kürekçi Sergey Fedorovtseva’nın kızı. Ailesinde de sporla iç içe bireyler olan genç smaçörün kız kardeşi Maria Fedorovtseva ise Rus Ulusal Jimnastik Takımı’nda yer alıyor.

EN ÂLÂ SAMÇÖR MÜKAFATINI KAZANDI

Şimdi 15 yaşındayken 2019 CEV U16 Avrupa Şampiyonası’nın ‘En Güzel Smaçör’ü seçilen Fedorovtseva, 2020 CEV U17 Avrupa Şampiyonası’nda Rusya Ulusal Kadrosu ile şampiyonluk hissini tattı. Şampiyonanın ‘En Yeterli Smaçörü’ seçilen Sarı Melek, birebir vakitte ‘En Kıymetli Oyuncu’ (MVP) mükafatını de kazanmayı başardı. 21 Mayıs 2021’de ise Fenerbahçe Opet, başarılı smaçörü renklerine bağladı.

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Fenerbahçe’nin Rus voleybolcusu toplumsal medyayı salladı! Arina Fedorovtseva dünya listesinde için yorumda bulun

    Fenerbahçe’nin Rus voleybolcusu toplumsal medyayı salladı! Arina Fedorovtseva dünya listesinde için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fenerbahçe’nin Rus voleybolcusu toplumsal medyayı salladı! Arina Fedorovtseva dünya listesinde için ilk yorumu yapabilirsin.