Fernando Boldrin: Her maça 3 puan için çıkacağız

Çaykur Rizespor, Spor Toto Harika Lig’in 13’üncü haftasında İttifak Holding Konyaspor ile deplasmanda oynayacağı maçının hazırlıklarına devam ediyor. Mehmet Cengiz Tesisleri’nde teknik yönetici Hamza Hamzaoğlu idaresinde gerçekleşen idman öncesi Fernando Boldrin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Boldrin, dönem başında çok fazla kadroyla birlikte olamadığını ayı egzersizler yaptığını söyleyerek “Fiziksel olarak âlâ durumda da değildim, kendimi hazırlamaya çalışıyordum. Maçlarımızı izliyordum natürel ki çok üzücüydü. Başlangıçtaki maçları ile ilgili çok fazla şey konuşmak istemiyorum aslında. Ne yazık ki birçok maç kaybettik. Ancak şu anda geldiğimiz durumda bilhassa Alanyaspor maçında, geçmişteki meskeninde oynayan Rizespor üzere oynadığımızı düşünüyorum. Taraftarımız da maçın başından sonuna kadar bize takviye oldu. Hakikaten çok yeterli bir maç çıkardık. Umarım bu çeşit maçlara önümüzdeki maçlarda da çıkarırız” sözlerini kullandı.

“HER MAÇTA BUNUN ÜZERİNE KOYACAĞIM”

Dönem başındaki sakatlığıyla ilgili konuşan Boldrin “Tam olarak sakatlık diye de nitelendiremeyebiliriz zira benim geçen senede birebir yerde meselem vardı ve bu biçimde oynamaya devam ettim. Biraz daha o devam ettim yeri daha yeterli nasıl hale getirebiliriz diye düşündüğümüz bir süreçti. Sakatım diyemem. Orası biraz daha uygun hale geldi diyebilirim. Şu anda fizikî olarak formumu da yükselttiğimi düşünüyorum. Her maçta bunun üzerine koyacağımı düşünüyorum. Bundan sonraki maçlarda çok daha yeterli bir Boldrin izleyeceksiniz” diye konuştu.

“BUNDAN SONRAKİ OYNAYACAĞIMIZ HER MAÇA 3 PUAN İÇİN ÇIKACAĞIZ”

Açıklamalarına devam eden Boldrin “Konyaspor’un şu ana kadar oynadığı futbola hakikaten hürmet duyuyorum. Şu anda çok düzgün durumdalar. Döneme güzel başladılar düzgün de devam ediyorlar. Hürmet duyulması gereken bir takım. Türkiye’de oynanan her maç aslında çok sıkıntı oluyor. Konyaspor içinde bizim maçımız, onlara karşı oynayacağımız maç çok sıkıntı olacak. Olağan ki bizim içinde sıkıntı lakin biz bundan sonraki oynayacağımız her maça 3 puan için çıkacağız. Deplasmana asla 1 puan için gitmeyeceğiz. 3 puan için gidiyoruz zira buna gereksinimimiz var. Hoş bir çaba olacağını düşünüyorum, hak eden kazansın” dedi.

“DAHA DÜZGÜN OLACAĞIZ”

Geçen dönem ki takımdan birçok oyuncunun ayrılması ile ilgili konuşan Boldrin şöyle dedi:

“Birçok oyuncu ortamızdan ayrıldı düzgün oyuncular ayrıldı, uygun oyuncular ortamıza geldi. Şöyle bir durum var ortamızdan ayrılan Samudio ve Talbi üzere oyuncular bu lige aşina, bu ligi tanıyan nasıl olduğunu bilen oyunculardı. Alışılmış ki bu türlü hem kaliteli hem Ligi bilen oyuncuların ortamızdan ayrılması, devamında adaptasyon sorunu yeni oyuncular için biraz gerektirecekti. Biz şu anda onu yaşıyoruz fakat bence onunda sonlarına yanlışsız geldik. Zira Türkiye yeni olarak gelen her oyuncunun, Türk ligine alışmak için biraz mühlete muhtaçlığı var. Bence o süreyi de biz geçirdik. Dediğim üzere bundan sonra göreceksiniz, her oynadığımız maç çok daha uygun olacağız” 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Fernando Boldrin: Her maça 3 puan için çıkacağız için yorumda bulun

    Fernando Boldrin: Her maça 3 puan için çıkacağız için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fernando Boldrin: Her maça 3 puan için çıkacağız için ilk yorumu yapabilirsin.