Feryal Gülman ile Kemal Gülman’ın sekiz yıllık boşanma davası sonuçlandı

Feryal Gülman, kendisinden 32 yaş büyük eşi Gülman Şirketler Grubu’nun işvereni Kemal Gülman’a sekiz yıl evvel boşanma davası açmıştı. Gülman’ı zinayla suçlayan Feryal Gülman, kocasının kendisini 22 yaş küçük bir kızla aldattığını öne sürmüştü. Kocasına ilişkin şirketlerin yarısına önlem kararı isteyen Gülman, 200 milyon liralık tazminatın yanı sıra kendisi için 200 bin, çocuğu Kemal Aslan için ise 25 bin lira nafaka istemişti.

Bu ortada Kemal Gülman da eşinin açtığı 200 milyon liralık tazminat istemli boşanma davasına karşılık ‘kötü muamele’ nedeniyle 500 bin liralık karşı boşanma davası açmıştı.

Kemal Gülman, karşı boşanma davasında öbür bir bayanla aşk yaşadığı savını reddetmişti. Mahkeme, çiftin eşit kusurlu olarak nafaka ile tazminat taleplerini geri çevirmiş ve boşanmalarına karar vermişti. Çift, karara itiraz ederek dava evrakını Yargıtay’a taşımıştı. Yargıtay da mahkeme kararının çelişkili olduğu gerekçesiyle davayı bozmuştu.

FERYAL GÜLMAN HAKLI BULUNDU
Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine nazaran; dava, İstanbul Aile Mahkemesi’nde yine görüldü. 8 yıldır devam eden davanın karar duruşmasına Gülman çifti katılmadı. Her iki tarafı da avukatları temsil etti. Saklı görülen duruşma yaklaşık yarım saat sürdü. Kararını açıklayan mahkeme, ‘zina’ nedeniyle açılan boşanma davasını karara bağladı ve Feryal Gülman’ı haklı buldu. Mahkeme, Kemal Gülman’ı 30 milyon lira maddi, 30 milyon lira da manevi tazminata hükmetti.

UÇAKTA KARŞILAŞTILAR
Feryal Gülman ve Kemal Gülman, geçtiğimiz günlerde birebir uçakta karşılaşmıştı. Sevgilisi Eda Cideli ile seyahat eden Kemal Gülman, seyahat sonrası manzaralarını çeken muhabirleri Feryal Gülman’ın çağırdığını düşünerek “Bu bayan belasını arıyor” demişti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Feryal Gülman ile Kemal Gülman’ın sekiz yıllık boşanma davası sonuçlandı için yorumda bulun

    Feryal Gülman ile Kemal Gülman’ın sekiz yıllık boşanma davası sonuçlandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Feryal Gülman ile Kemal Gülman’ın sekiz yıllık boşanma davası sonuçlandı için ilk yorumu yapabilirsin.