Feyza Aktan berbat günleri geride bıraktı! Oğlu Kuzey’le Bodrum tatilinde

Özcan Deniz eski eşi Feyza Aktan ile 2018 yılında nikah masasına oturmuş ve 2019 yılında ayrılmıştı. Çift “evlilik birliğinin temelinden sarsılması” sebebi ile mutabakatlı olarak boşanmışlardı. Fakat çiftin birbirlerine olan öfkeleri bir türlü dinmiyor. 

Deniz’le kısa periyodik bir evlilik yaşayan ve olaylı bir formda boşanan Feyza Aktan, bu süreçte yaşadıklarını anlattı. Deniz’in oğlu Kuzey’i almak için açtığı velayet davasını kazanan Aktan, 2. Sayfa programına çıktı. Deniz’in kendisini hem yargı önünde hem de toplumsal medyada sıkıntı durumda bıraktığını söyleyen Aktan, “Gücü karşısında çıplak kaldım” tabirlerini kullandı.

“ÖZCAN DENİZ TÜM GÜCÜYLE ÜZERİME GELDİ”

 Yaşadığı boşanma ve mahkeme sürecinden bahseden Feyza Aktan, şu sözleri kullandı: “Velayet davası bir anneye yapılabilecek en makus şeylerden bir tanesi. Ben yalnızca velayet davasıyla tek başına uğraşmadım. Özcan Deniz bana şöyle bir niyetle geldi; ben dahil olmak üzere avukatlarım, ailem, yakın etrafım, maddi gücüm ve medya gücümü de yanımı alarak daima birlikte üstüne geleceğim diye.

Seninle hem mahkemeler karşısında hem de medya karşısında elimden geldiğince uğraşacağım üzere bir niyetle geldi. Benim bütün bu donanımların karşısında elimde bulunan tek şey haklı olmamdı. Bunun dışında çok çıplak kaldım. Özcan her mahkeme günü adliyeye müdafaa ordusuyla giriyor ve yetmeyecek olacak ki adliyenin güvenlik memurları da onun yanında yer alıyorlar.”

“GÜÇLÜ BİR ADAMLA KARŞI KARŞIYA GELDİM”

“Bir taraftan da adliyeye gelen basın mensubu arkadaşlarla devamlı olarak irtibat halindeler ki çıkacak haberlerin sürecini yönetebilsinler. Bunlara baktıkça ne kadar güçlü bir adamla karşı karşıya geldiğimi görüyorum. Ya bu gücün altında kalırsam ya haklılığımı ispat edemezsem diye daima bir panik halinde oluyorum. Duruşmada duyduğunuz onlarca ithamları meskene gidene kadar sindirmek zorundayım zira meskende beni bekleyen bir oğlum var. Sorumluluğumdan ötürü çocuğuma bir şey belirli etmemeye çalıştım.”

“HERKES BİR MAKSADA KİTLENDİ VE VİCDANLAR BİR TARAFA BIRAKILDI”

“Televizyonlarda beşerler benim hakkımda çok ağır ithamlarda bulunuyor, telefonu elime aldığımda hakkımda anketler düzenleniyor, fotoğraflarımın altına hakaret boyutuna gelecek kadar ağır yorumlar yapılıyor. Herkes bu çorbada bir tuzunun olmasını istedi ve gayeye kilitlendi.

Hedefleri de çocuğumun benden alınması. Bu maksada ulaşabilmek için de vicdanlar bir tarafa bırakıldı. Bunların karşısında kendime daima bu bir süreç ve bitecek, hayat uzunluğu bu türlü sürmez dedim. Çok sıkıntı bir süreç yaşadım. Bana bunları yapanların birçok bayan ve anneydi. Hiç empati kuramadılar. Tüm bu süreç çok derin bir kaybetme duygusu bıraktı. Açılan velayet davası da ne mağdur edilen bir baba ne de çocuğuna bakmayan bir anne olduğu için değil. Yalnızca bu olayın kesimiydi.”

“SÖZLEŞMEYE ‘FEYZA’NIN SEVGİLİSİ OLAMAZ’ DİYE UNSUR EKLETTİ”

“Özcan Deniz’den boşanırken maddi talepte bulunmadım. Boşanırken kontratımıza ‘Feyza’nın sevgilisi olamaz, olursa da tüm verilenler geri alınacaktır’ diye bir husus eklendi. Ben artık bu zihniyet karşısında ne yapabilirim diye düşünmeye başladım. Konuştum olmadı, sustum olmadı, zeytin kolu uzattım olmadı, bağırdım, anlayabileceği lisandan konuşmaya çalıştım. Kalıyorum olmuyor, gidiyorum olmuyor… Ne yapacağım konusunda bir fikrim yok. Bu süreçte işitmediğim hakaret kalmadı. En çok da ‘olan çocuğa oluyor’ denilmesine üzülüyorum. Kuzey’i bu süreçten muhafazaya çalışıyorum. İçimde fırtınalar koparken ona bir şey yansıtmamaya çalıştım.”

KÖTÜ GÜNLER GERİDE KALDI

Feyza Aktan ve oğlu Kuzey makus günleri geride bıraktı. Feyza Aktan evvelki gün Bodrum Gölköy’de bir beach’te oğlu Kuzey ile görüntülendi. Aktan ve Kuzey’in keyfine diyecek yoktu. Etrafa gülücükler saçan Kuzey adeta herkesin sevinç kaynağı oldu.

GÜNEŞ KREMİ SÜRDÜ

Kuzey, evvel annesinin elinden tutup beni denize sok dercesine kıyıya yanlışsız getirdi. Oğlu Kuzey’i denize götürmeden güneş kremini süren Feyza Aktan daha sonra Kuzey’i öptü. Memnunluğu her halinden belirli olan Kuzey daha sonra denizin keyfini çıkardı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Feyza Aktan berbat günleri geride bıraktı! Oğlu Kuzey’le Bodrum tatilinde için yorumda bulun

    Feyza Aktan berbat günleri geride bıraktı! Oğlu Kuzey’le Bodrum tatilinde için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Feyza Aktan berbat günleri geride bıraktı! Oğlu Kuzey’le Bodrum tatilinde için ilk yorumu yapabilirsin.