“Filenin Sultanları” olimpiyatlarda kürsüye çıkmanın hayalini kuruyor

“Filenin Sultanları” olimpiyatlarda 2012 Londra’nın akabinde ikinci sefer çaba edecek. Avrupa ikinciliği ve FIVB Milletler Ligi üçüncülüğü bulunan ulusallar, bu muvaffakiyetini 2020 Tokyo’da da sürdürmeyi hedefliyor.

Türkiye’deki hazırlıklarını tamamlayan ve Japonya’ya giden ulusal grupta kaptan Eda Fazilet Dündar, Zehra Güneş, Hande Baladın ve Tuğba Şenoğlu, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Olimpiyatlara katılacakları için çok keyifli, gururlu ve heyecanlı olduklarını lisana getiren Eda Fazilet Dündar, “Zorlu bir turnuva olacak. Gün gün gitmemiz gerekiyor. Kendi oyunumuzu alana yansıtırsak yenemeyeceğimiz grup yok. Öncelikli maksadımız kümeden çıkmak. Sonra da ismimizi birinci 4’e yazdırmayı hedefliyoruz.” sözlerini kullandı.

Çin, ABD, İtalya, Rusya ve Arjantin ile çok sıkıntı bir kümede yer aldıklarını hatırlatan 34 yaşındaki orta oyuncusu, “Şampiyonun bizim kümeden çıkacağını düşünüyoruz. Son şampiyon Çin orada. İtalya, yeni bir kuşağa sahip, Egonu üzere çok kıymetli bir silahları var. ABD yıllardır birebir sistem ve oyuncularla devam ediyor. Birinci 4’ün içinde olmak bile büyük bir muvaffakiyet. İkinci kere olimpiyatlara katılıyoruz. Her vakit oynadığımız bir turnuva değil. Altın olacak üzere bir şey söylersem kendimizi kandırmış oluruz. Birinci 4’e kalırsak, madalya için gayret edeceğiz.” diye konuştu.

– Zehra Güneş: “Oradaki her maçımızı, son maçımız üzere oynamayı hedefliyoruz”

Ulusal voleybolcu Zehra Güneş, istedikleri performansı sergiledikleri takdirde her kadrosu yenebilecek güçte olduklarını kaydetti.

2020 Tokyo’da çok üst seviye gruplarla karşılaşacaklarının altını çizen 22 yaşındaki orta oyuncusu, “Orası çok farklı bir platform. Oradaki her maçımızı, son maçımız üzere oynamayı hedefliyoruz. Bunu gerçekleştirdiğimiz takdirde her şeyin mümkün olabileceğini düşünüyorum. Birinci maksadımız kümeden çıkabilmek. Doğal ki de hayalimiz kürsüye çıkarak Türkiye’yi gururlandırmak. Biz çabayı ortaya koyduğumuzda mükemmeller yaratan bir grubuz. Çok güçlü bir ekiple bile oynasak o çabayı gösterdiğimizde karşı tarafın bize dik duramadığını tekraren gördük. Genç bir ekibiz. Bu ateşle birlikte bunu yaptığımız vakit söndürebilecek bir kadro olmadığını da biliyoruz. Umarım orada her şey istediğimiz üzere ilerler. Umarım bu mucizeyi herkese yaşatıp, çok farklı bir gururla ülkemize dönebiliriz.” değerlendirmesinde bulundu.

– Hande Baladın: “Güzel sonuçlar elde edebileceğimize inanıyorum”

Ulusal voleybolcu Hande Baladın, 2020 Tokyo’da Türkiye’yi en yeterli biçimde temsil ederek madalya kazanmayı hedeflediklerini aktardı.

Olimpiyatlarda yer almaktan duyduğu heyecanı lisana getiren 23 yaşındaki smaçör, “Hepimizin hayalinde çocukluğumuzdan beri her vakit olimpiyat madalyası kazanmak vardı. Madalya kazanmak en büyük hayalimiz. Maç maç gideceğiz. Kümeden çıkıp, pes etmezsek hoş sonuçlar elde edebileceğimize inanıyorum. Kümemiz çok sıkıntı. Olimpiyat ve dünya şampiyonu ekipler var. Alanda olduğumuz her an olimpiyatın tadını çıkarmak istiyoruz. Baskı hissetmeden ve eğlenerek oynadığımızda çok farklı bir performans sergiliyoruz. Ülkemizi en yeterli halde temsil etmek istiyoruz.” formunda görüş belirtti.

– Tuğba Şenoğlu: “Madalyayı çok istiyoruz”

Ulusal voleybolcu Tuğba Şenoğlu, olimpiyatlarda güçlü ekiplere karşı uğraş edeceklerini fakat Türkiye’ye madalyayla dönmek istediklerini söz etti.

Çok yeterli bir başantrenöre ve gruba sahip olduklarını vurgulayan 23 yaşındaki smaçör, şunları kaydetti:

“Geçen yıldan beri bu anı bekliyorduk. Geçen sene Kovid-19 salgını nedeniyle olimpiyatları oynayamadığımız için çok mutsuzduk. Çok heyecanlıyız. Rakiplerimiz güçlü. Fakat biz de güçlüyüz. O gün kim güçlüyse maçı o kazanacak. Ben ekibime güveniyorum. Orada en düzgün halde elimizden geleni yapacağımıza inanıyorum. Madalyayı çok istiyoruz. Madalyayla meskene dönmek istiyoruz. Yeterli gidersek alışılmış birincilik için de madalya almayı çok istiyoruz.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. “Filenin Sultanları” olimpiyatlarda kürsüye çıkmanın hayalini kuruyor için yorumda bulun

    “Filenin Sultanları” olimpiyatlarda kürsüye çıkmanın hayalini kuruyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak “Filenin Sultanları” olimpiyatlarda kürsüye çıkmanın hayalini kuruyor için ilk yorumu yapabilirsin.