Film repliği birinciliğe taşıdı

Üniversitenin 2020-2021 akademik yılı mezuniyet merasimleri Bornova Aşık Veysel Amfi Tiyatrosunda gerçekleştirildi. Merasimlerde; fakülte, yüksekokul ve enstitülerden mezun olan öğrenciler keplerini havaya atarak, üniversite hayatlarını muvaffakiyetle tamamlamanın memnunluğunu yaşadı. Birincilikle girdiği üniversiteden, sanayi ve bilgisayar mühendisi kısımlarında çift ana kol yaparak tekrar birincilikle mezun olan Özge Ötleş, izlediği bir Aamir Khan sinemasında duyup etkilendiği “Başarıyı kovalamayın, işinizi severek yapın muvaffakiyet zati sizi kovalayacaktır” repliğinin kendisini muvaffakiyete taşıdığını söyledi. Birinciliğin heyecanını yaşadığını söyleyen Özge Ötleş, “Bu güçlü seyahatte istikametimi kaybetmeden daima en ileriye gitmemde bana tüm dayanak ve motivasyonu sağlayan ailem, hocalarım ve öteki bir ailem olan arkadaşlarım oldu. Yaşar Üniversitesi; vizyonu, müfredatı ve bedelli hocaları ile fikir imali şekillendirip bana farklı vizyonlar kattı” dedi.

ASLA AMAÇLARINIZDAN VAZGEÇMEYİN
Merasimde Yaşar Üniversitesinin kurucusu ve Onursal Lideri Selçuk Yaşarın mezunlara bildirisi okundu. Selçuk Yaşar bildirisinde şunları söyledi: “Hepinizi gösterdiğiniz üstün muvaffakiyetten ötürü tebrik eder, gözlerinizden öperim. Artık birer Yaşar Mezunusunuz. Yaşarlı olmak memleket sevgisiyle dolu olmak demektir. Yaşarlı olmak ülkesi için sürekli üreten ve yenilikler peşinde koşan fertler olmak demektir. Sizlerin gelecekte büyük işler yapacağınıza inancım tamdır. Zahmetlerle karşılaşacaksınız. Bunları aşmak için sabırlı olun. Ümitsizliğe kapılmak yerine kendinizi geliştirerek zahmetlerle daha uygun gayret edebileceğinizi hayat size esasen öğretecektir. Okumak, yenilikleri takip etmek, birkaç lisan öğrenmek, takım çalışmasına inanmak ve uygulamak, bir de sabır ve büyüklerin fikirlerini önemsemek sizlere tavsiyelerimdir. Asla amaçlarınızdan vazgeçmeyin. Yolunuz, bahtınız açık olsun”

Rektör Prof. Dr. Cemali Dinçer, “Günümüz rekabet şartlarında, bu kurumda öğrendikleriniz bilim ve bilgi ışığında rehberiniz olacaktır. Sizler lütfen bilginize, sezginize ve muhakeme gücünüze güvenmekten asla vazgeçmeyin” diye konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Film repliği birinciliğe taşıdı için yorumda bulun

    Film repliği birinciliğe taşıdı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Film repliği birinciliğe taşıdı için ilk yorumu yapabilirsin.