Frank Pesce hayatını kaybetti

New York’ta 8 Aralık 1946’da dünyaya gelen Frank Pesce, sinemalarda çoklukla küçük rollerde ya da karakter rollerinde oynadı. Ama yeniden de oyun gücüyle seyircinin hafızasında yer etmeyi başardı.

Mesleği boyunca 75 sinemada rol alan Pesce, Sylvester Stallone, Tony Danza ve Robert Forster üzere ünlülerin de yakın arkadaşıydı.

Mesleğine 1970’li yılların ortasında Police Story ve Kojak dizilerinde konuk oyuncu olarak başlayan Pesce, Stallone’nin Rocky ve Paradise Alley sinemalarında de kamera karşısına geçti. 2010’lu yıllara kadar Sinema sinemalarında ve televizyon dizilerinde yer aldı.

Kara Şimşek, Cagney ve Lacey, The Greatest American Hero, Matlock, Who’s the Boss ve Miami Vice Frank Pesce’nin rol aldığı dizilerden kimileri. American Gigolo, Young Doctors in Love, Vigilante, Flashdance de Pesce’nin kamera karşısına geçtiği sinema sinemaları ortasında yer alıyor. Frank Pesce, Beverly Hills Cop’ta Eddie Murphy ile Midnight Run’da Robert De Niro ile birlikte oynamıştı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Frank Pesce hayatını kaybetti için yorumda bulun

    Frank Pesce hayatını kaybetti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Frank Pesce hayatını kaybetti için ilk yorumu yapabilirsin.