Fransa Bisiklet Turu’nun 19. etabını Matej Mohoric kazandı

Bu yıl 108’incisi düzenlenen Fransa Bisiklet Tipi’nin Mourenx ile Libourne mahallî idareleri ortasındaki 207 kilometrelik 19. etabında Mohoric, 4 saat 19 dakika 17 saniyelik derecesiyle birinciliğe ulaştı. Mohoric, bu yıl cinsteki ikinci etap galibiyetini elde etti.

Etabı, Cofidis grubundan Fransız Christophe Laporte ikinci, DSM kadrosundan Danimarkalı Casper Pedersen ise üçüncü sırada tamamladı.
Genel klasmanda 79 saat 40 dakika 9 saniyelik müddete ulaşan BAE Emirates grubundan geçen yılın şampiyonu Sloven Tadej Pogacar, sarı mayoyu korudu. Jumbo-Visma’nın Danimarkalı bisikletçisi Jonas Vingegaard 5 dakika 45 saniye, Ineos Grenadiers takımının Ekvadorlu atleti Richard Carapaz ise 5 dakika 51 saniye farkla genel klasmanda önderi takibini sürdürdü.

Tertip, Libourne ile Saint-Emilion mahallî idareleri ortasındaki 30,8 kilometrelik kişisel vakte karşı 20. etapla yarın devam edecek.
Çeşit, 21 etap sonunda 18 Temmuz Pazar günü Fransa’nın başşehri Paris’te son bulacak.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Fransa Bisiklet Turu’nun 19. etabını Matej Mohoric kazandı için yorumda bulun

    Fransa Bisiklet Turu’nun 19. etabını Matej Mohoric kazandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fransa Bisiklet Turu’nun 19. etabını Matej Mohoric kazandı için ilk yorumu yapabilirsin.