Futbolu bırakıp suç örgütü lideri olan Ilija Jurkovic’e 11 yıl hapis cezası!

Spor Arena Dış Haber – İsveçli futbolcu Ilija Jurkovic, futboldan mafyaya geçen nadir isimlerden olarak tarihe geçti. AIK Stockholm grubunun altyapısından yetişen Ilija Jurkovic, kulübün ve İsveç futbolunun geleceği olarak gösteriliyordu.

AIK U19 kadrosunda 4 maçta 10 gol atarak dikkatleri üzerine çekti ve A ekiplerle egzersizlere çıkmaya başladı. Akabinde ne İsveç Genç Ulusal Ekibi’ne çağrılması ne de Vasalund kulübünün transfer ederek kendisine birinci profesyonel kontratını imzalatması uzun sürmedi.

İKİ DEFA CEZAEVİNE GİRİP ÇIKTI

Ülkenin en yetenekli futbolcularından gösterilen Jurkovic 20 yaşında futbolu bırakarak yeraltı dünyasına katıldı. 24 yaşında ve şu ana kadar en az 3 silahlı soygun, dolandırıcılık silah kanununa muhalefet üzere kabahatlerden gözaltına alındı. Cinayete teşebbüsten yargılanıp kanıt yetersizliğinden özgür bırakılmıştı. Jurkovic daha evvel çeşitli kabahatlerden iki sefer cezaevine girip çıkmıştı.

Çabucak gel, 7 farklı oyun seçeneğiyle

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Futbolu bırakıp suç örgütü lideri olan Ilija Jurkovic’e 11 yıl hapis cezası! için yorumda bulun

    Futbolu bırakıp suç örgütü lideri olan Ilija Jurkovic’e 11 yıl hapis cezası! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Futbolu bırakıp suç örgütü lideri olan Ilija Jurkovic’e 11 yıl hapis cezası! için ilk yorumu yapabilirsin.