Galatasaray’da büyük gelir kaybı! Sayı ortaya çıktı

Tarihinin en başarısız dönemini yaşayan Galatasaray yalnızca alanda değil, kasada da kaybediyor. Muhteşem Lig’de 25 maçta yalnızca 29 puan alabilen Sarı-kırmızılılar, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelebilecek yaklaşık 34 milyon liralık muvaffakiyet primini de kaybetmiş oldu.

YAKLAŞIK 34 MİLYONLUK PRİM KAYBI

Federasyonun dönem başında belirlediği sayılara nazaran gruplara galibiyet için 2 milyon 700 bin lira, beraberlik için de 1 milyon 400 bin lira prim veriliyor. Şu ana kadar 10 mağlubiyet yaşayan Galatasaray 22 milyon 700 liralık gelirden oldu. Sarı-Kırmızılılar aldığı 8 beraberlikle de 11 milyon 200 bin lirayı elinin karşıtıyla itti. Böylelikle toplam 33 milyon 900 bin liralık prim kazanma talihi kaybedildi.

25 MİLYON EUROLUK BONSERVİS

Galatasaray İdaresi dönem başında 25 milyon euro’luk bonservis harcaması yapmış ve kadroyu neredeyse baştan aşağıya değiştirmişti. Ekonomik manada çok büyük bir darboğazdan geçen sarı-kırmızılıların yaşadığı bu dönem yaşadığı maddi kayıp, önümüzdeki devirde kulübün karşısına çok önemli bir sorun olarak çıkacak. Son devirde futbolcu maaşlarını ödemekte önemli problemler yaşayan Galatasaray, orta transfer devrinde kaynak yaratmakta ziyadesiyle zorlanmıştı.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Galatasaray’da büyük gelir kaybı! Sayı ortaya çıktı için yorumda bulun

    Galatasaray’da büyük gelir kaybı! Sayı ortaya çıktı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Galatasaray’da büyük gelir kaybı! Sayı ortaya çıktı için ilk yorumu yapabilirsin.