Galatasaray’da dev gelir! Derbi öncesi oynamadan kazandılar

NEVZAT DİNDAR

Galatasaray ile Fenerbahçe ortasındaki dev müsabakada kimin galip geleceğini kimse bilemez lakin Cim-Bom daha maç düdüğü çalmadan kazandı!

Sarı-kırmızılılar, Türkiye Futbol Federasyonu’nun 9 Kasım’da aldığı, müsabakaların tam kapasite seyirciyle oynanması kararıyla birlikte derbiyi paraya tahvil etti. Taraftarının büyük ilgisiyle karşılaşan sarı-kırmızılılar, 52 bin 500 biletin tamamını satarak, Ali Sami Yen Kompleksi Nef Stadyumu’nun rekorunu kırdı. Müsabakaya konuk gruptan hiç taraftar alınmaması nedeniyle tüm koltuklar sarı-kırmızılılara ayrıldı.

Aslan, 52 bin 500 biletin satılmasının akabinde 31 milyon liradan fazla bir parayı da şimdiden kasasına koydu. Gerek koronavirüs gerekse ekonomik şartlar nedeniyle mali manada sorun yaşayan Galatasaray’a bu para ilaç üzere geldi. Fakat sarı-kırmızılıların geliri bununla da bitmeyecek.

Galatasaray’da Mağazacılık AŞ Başkanvekili Vahap Tanrıverdi, Milliyet’e yaptığı açıklamada, derbiye çok uygun hazırlandıklarını söyledi.

Yeni eserler piyasada

Yeni eserlerin ve çeşitlerin olacağını belirten Tanrıverdi, “Kadın, erkek ve çocuklara yönelik çok hoş eserlerimiz olacak. Önemli bir gelir bekliyoruz” dedi. Sarı-kırmızılıların bilhassa stadın yanındaki Galatasaray Store’da maç için rekor satış beklediği öğrenildi. Galatasaray İdaresi, bu satışlardan 10 ile 15 milyon lira ortasında bir ciro bekliyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Galatasaray’da dev gelir! Derbi öncesi oynamadan kazandılar için yorumda bulun

    Galatasaray’da dev gelir! Derbi öncesi oynamadan kazandılar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Galatasaray’da dev gelir! Derbi öncesi oynamadan kazandılar için ilk yorumu yapabilirsin.