Galatasaray’da Fatih Terim’in korktuğu başına gelmedi

NEVZAT DİNDAR

Galatasaray’da Teknik Yönetici Fatih Terim’i kaygılandıran ‘milli ara’ problemsiz geçildi. Cim-Bom’da Fenerbahçe ve Marsilya maçları öncesi deneyimli teknik adamı ağır takvimde yaşanabilecek sakatlıklar kaygılandırıyordu.

Lakin, 12 futbolcunun ulusal gruplara gittiği sarı-kırmızılılarda sağ üst art adale kümesinde küçük bir sorun yaşayan ve 1 gün sonra idmana çıkan Morutan dışında bir sorun yaşanmaması, evvel Terim’i sonra da yardımcılarını mutlu etti.

Üstelik Muslera hariç genel olarak ulusal kadrolardan futbolcuların formda ve moralli dönmesi de yeniden Florya’yı sevindiren öbür bir bahis oldu.

Üstelik Terim ve takımı oyuncuların ulusal gruplara gidip kenarda beklemesinden fazla oynamasının, derbi öncesi performanslarına olumlu tarafta tesir ettiğini düşünüyor.

Bu noktada yorgunluğu bir mazeret görmeyen deneyimli teknik adam, futbolcularının mümkün olduğunca ulusal gruplarda müddet almasını istek ediyor.

Genel olarak Galatasaray için ulusal orta derbi öncesi rastgele bir kasvet yaratmadı ve teknik takım bu durumdan ziyadesiyle şad oldu.

15 gence büyük jest

Galatasaray ile Fenerbahçe ortasında Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadı’nda oynanacak derbinin özel konukları olacak. NEF Vakfı pazar günü Manavgat yangının mağduru 15 genci maçta ağırlayacak.

Bu gençler müsabakadan bir gün evvel İstanbul’a gelecek ve son anda programda değişiklik olmazsa Florya’daki idmanı da takip edecek.
Birebir vakitte derbiyi de loca yerine coşku ile atmosferi daha yeterli hissedebilmeleri için numaralı tribünden izleyecekler.

İdare şurası başkanlığını Fazilet Timur’un yaptığı vakıf yangın periyodunda de “Bir takviye, bir yuva” projesi ile elini taşın altına sokmuştu.
Öte yandan NEF’in sponsor olmasından sonra stattaki tabelalar da büsbütün yenilendi ve derbi maçta birinci sefer bu hali ile görüntülenecek. Ayrıyeten stadın üzerindeki güneş panellerinin heyetimi da tamamlandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Galatasaray’da Fatih Terim’in korktuğu başına gelmedi için yorumda bulun

    Galatasaray’da Fatih Terim’in korktuğu başına gelmedi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Galatasaray’da Fatih Terim’in korktuğu başına gelmedi için ilk yorumu yapabilirsin.