Galatasaray’da Pasquale Sensibile’nin bilinmeyen özellikleri ortaya çıktı

NEVZAT DİNDAR

Galatasaray’ın yeni sportif yöneticisi Pasquale Sensibile CV’sinde uzmanlık alanlarını ve çalışma ideolojisini ortaya koydu. Bilhassa transfer ve futbolcu tahlili mevzularında uzmanlığı bulunan Sensibile yeteneklerini şöyle sıraladı:

– Sonuçlar ve oyuncu transferi vasıtasıyla kulüp için paha yaratmak.

– Teknik departmanların ve futbol stratejilerinin geliştirilmesi.

– Saha içi ve dışında gruplar oluşturmak ve yönetmek.

– Ulusal ve memleketler arası seviyede oyuncuları tahlil etmek ve oyuncu seçim kısmını organize etmek.

– Akademiyi denetlemek ve genç oyuncuları geliştirerek, bunların sistemli A kadro oyuncusu haline gelmelerini sağlamak.

– Oyuncu transferlerini ve pazar görüşmelerini yönetmek.

– Sanayi bilgisi ve kapsamlı bir memleketler arası futbol ağı.

– Beşerler ortası irtibat yeteneği.

– Grup üyelerini yönlendirmek ve onlara rehberlik etmek.

– Gerilime dayanıklılık.

‘İnsan ön planda’

Çalışma ideolojisini de paylaşan Pasquale Sensibile şu sözleri kullandı: “Benim çalışma ideolojim insan üzerine konseyidir. Birebir bedellere sahip insanların, yanlışsız bir halde organize edildiğinde, net ve anlaşılır bir strateji ile fark yaratabileceğine kuvvetle inanıyorum. Çalıştığım her kulüpte insanı ön planda tutmaktayım. Kulüp maksatlarını tanımladıktan sonra, hem saha içinde hem de saha dışında birebir kıymetleri paylaşan ve tıpkı tekniği ve stratejiyi kabul eden, uyumlu ve sağlam bir grup oluştururum.”

Pasquale Sensibile boş vakitlerini eşi ve çocuklarıyla geçirdiğini de vurguladı.

‘Aşmak zorundaydım’

Kerem Aktürkoğlu, Galatasaray mecmuasının şubat sayısına özel açıklamalarda bulundu. Yıldız futbolcu, “Galatasaray’da en zorlandığın anlar Marcao ile arbede ettiğin anlar mıydı?” sorusunu da yanıtladı. Sarı-kırmızılı oyuncu, “Gerçekten sıkıntı bir andı, aşmak zorundaydım ve aştım. Kendi önüme, geleceğime baktım. Öteki hiçbir şey düşünmedim” sözlerini kullandı.

‘Teşekkürler sevgili Fatih Hoca’

Galatasaray İdaresi, kulüp mecmuasının son sayısını fiyatsız yayınladı. Yolların ayrıldığı Fatih Terim’e özel kısım ayrılarak teşekkür edildi.

“Ayrılıklar da sevdaya dahildir” başlığıyla kaleme alınan teşekkür yazısında şu sözler kullanıldı: “Galatasaray’ı rakiplerinden ayıran, birincilerin ve enlerin ekibi olmasını sağlayan ve bu tarihi ve sportif vizyonunu bugünlere taşıyan efsaneleri vardır. Fatih Terim ismi de bu efsaneler tablosunda gerek futbolculuk devri gerekse de teknik yöneticilik mesleğindeki muvaffakiyetleri ile ayrıcalıklı yere sahiptir. Tarihimizin bu gurur tablosu hiç değişmeyecek, yesyeni maksatlarla daha da büyüyecek. Bizleri daima birleştiren ortak paydamız olan Galatasaray sevgisi ise yıllar geçse de şartlar bazen farklılaşsa da hiç değişmeyecek. Bu hislerle her şey için teşekkürler sevgili Fatih Hoca.”

Göztepe mesaisine devam

Galatasaray Göztepe ile oynayacağı maçın hazırlıklarına dün yaptığı idmanla devam etti. Isınma hareketleri ile başlayan idmanda defansif ve ofansif çalışmalar üzerinde duruldu. Anabölümde de çift kale taktiksel maç yapıldı. Fernando Muslera, özel program dahilinde kadrodan başka topla saha çalışması yaptı. Işık Kaan Arslan da özel program dahilinde çalıştı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Galatasaray’da Pasquale Sensibile’nin bilinmeyen özellikleri ortaya çıktı için yorumda bulun

    Galatasaray’da Pasquale Sensibile’nin bilinmeyen özellikleri ortaya çıktı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Galatasaray’da Pasquale Sensibile’nin bilinmeyen özellikleri ortaya çıktı için ilk yorumu yapabilirsin.