Gaziantep FK futbolcusu Oğuz Ceylan’dan Erol Bulut’a övgü

Gaziantep Futbol Kulübü’nün deneyimli futbolcusu Oğuz Ceylan, Demirören Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Yeni döneme Bolu’da hazırlanan Gaziantep FK’da çalışmalar ağır bir biçimde sürüyor. Erol Bulut idaresinde hazırlıklara âlâ başlandığını söz eden Oğuz Ceylan, “İyi bir hazırlık devri geçiriyoruz, Gaziantep’te başladık. Daha sonra ikinci etap olarak Bolu’ya geldik. Ağır bir tempoda çalışıyoruz” dedi.

“BAŞARILI BİR KADRO OLACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”

Teknik yönetici Erol Bulut’un vizyon sahibi bir hoca olduğunu lisana getiren 30 yaşındaki futbolcu, “İsmi olan bir teknik yönetici. Buraya gelerek de kadromuzun, kulübümüzün vizyonunu yükseltmiş durumda. Egzersizler olarak da çok hoş işler yaptırıyor bize, taktik olarak yeterli işler yaptırıyor, başarılı bir formda geçiriyoruz. İnşallah bunu dönemin geneline yayarsak başarılı bir ekip olacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

“SÜPER LİG’İ BU KULÜPLE YAKALADIM, ÇOK ŞEY BORÇLUYUM”

Oğuz Ceylan, Beşiktaş altyapısında yetiştikten sonra 1’inci Lig’de geldiği Gaziantep FK’da şampiyonluk yaşayarak Üstün Lig’e yükselmesinden bahsederek, şunları söz etti:

“Öncelikle Gaziantep Futbol Kulübü’ne teşekkür ederim, her seferinde bunu söylüyorum; Üstün Lig’i bu kulüple yakaladım, çok şey borçluyum. Performans olarak da inişler çıkışlar olabiliyor ancak güzel bir performansı dönemin geneline yayabiliyorsak ne memnun bize. Ferdî performansla kadro performansını birleştirince hoş işler ortaya çıkacağına inanıyorum.”

“SUMUDİCA HOCAMIZ İLE ÂLÂ BİR ÇIKIŞ YAKALAMIŞTIK”

Muhteşem Lig’de geçtiğimiz dönem yaşadıkları düşüşle ilgili olarak ise Oğuz Ceylan, “Geçtiğimiz dönem Sumudica hocamız ile güzel bir çıkış yakalamıştık biz. Ondan sonrasındaki hoca ayrılıkları ve yeni bir hoca ile biraz uyuşmazlık yakaladık. İnşallah bu sene Erol hoca ile daha üstlerde bir Gaziantep FK izleteceğimizi düşünüyorum” dedi.

“GÜZEL BİR ULUSAL GRUBUMUZ VAR”

Futbolcuların maksatlarının hiçbir vakit bitmemesi gerektiğini vurgulayan Oğuz Ceylan, ulusal kadro hakkında, “Benim her vakit maksadım var çok şükür. Neden olmasın lakin çok hoş bir ulusal grubumuz var. İnşallah onu da başarılarla taçlandırırsak ülkece seviniriz” diye konuştu.

“TÜRK FUTBOLCULARIN GELİŞİMİ, KENDİNİ GÖSTEREBİLMESİ İÇİN FAYDALI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

TFF’nin aldığı yabancı oyuncu kuralı hakkında konuşan Oğuz Ceylan, yerli oyunculara avantajlarının olacağını tabir ederek şunları söyledi:

“Türk kontenjanı olmadığı süreçte de oynayan arkadaşlarımız vardı sonuçta. Yabancı hududu açık lakin baktığınızda her kulüpte Türk futbolcu da oynuyordu. Bu biraz daha tesirli olacak Türk futbolcuların gelişimi, kendini gösterebilmesi için faydalı olacağını düşünüyorum.”

“5’Lİ SAVUNMA BANA FAYDA SAĞLADI”

Gaziantep FK’nın 5’li savunma ile oynamasının kendisine tesirinin sorulması üzerine Oğuz Ceylan, “Ben hamleci bir bek olduğum için bana daha fazla fayda sağladı bu 5’li savunma. Daha fazla hamlede olmamı sağladı. Bu yüzden ben memnunum” sözlerini kullandı.

“KALİTELİ OYUNCULAR ALDIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”

Gruptan birçok arkadaşının gittiğini söz eden deneyimli futbolcu, “Bayağı bir arkadaşlarımız ile yollarımız ayrıldı. Ancak gelen oyuncularla şahsî ve ferdî olarak kaliteli oyuncular aldığımızı düşünüyorum. İnşallah ekibimize yararlı olurlar” dedi.

“TARAFTAR BENCE FUTBOLUN CAN DAMARI, OLMAZSA OLMAZI”

Oğuz Ceylan, koronavirüs salgını sebebiyle geçtiğimiz dönemde taraftar bulunmamasının akabinde bu sene stat kapasitesinin yarısı kadar taraftar alınması hakkında, “Taraftar bence futbolun can damarı, olmazsa olmazı. Onları tekrar tribünlerde göreceğimiz için çok memnunum açıkçası. İnşallah yüzde 50 değil de ilerleyen vakitlerde full statlarda oynamak nasip olur” biçiminde konuştu.

“ÖNCELİĞİMİZ BİRİNCİ 5 SONRA AVRUPA”

Yeni dönem amaçları ile ilgili de konuşan Oğuz Ceylan, “Kulüp olarak aslında Erol hoca geldiğinde söyledi. Bize de yavaş yavaş kendisi aşılıyor, önceliğimiz birinci 5 sonra Avrupa. İnşallah oralarda bitirirsek başarılı oluruz” sözlerini kullandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Gaziantep FK futbolcusu Oğuz Ceylan’dan Erol Bulut’a övgü için yorumda bulun

    Gaziantep FK futbolcusu Oğuz Ceylan’dan Erol Bulut’a övgü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gaziantep FK futbolcusu Oğuz Ceylan’dan Erol Bulut’a övgü için ilk yorumu yapabilirsin.