Gedson Fernandes transferi İtalya’da büyük ses getirdi! Beşiktaş ve Galatasaray…

Geçtiğimiz dönem Başakşehir’in yıldızı İrfan Can Kahveci’yi Fenerbahçe’ye kaptıran Galatasaray, Portekiz grubu Benfica’dan Gedson Fernandes’i kiralık olarak takımına katarak orta alanını güçlendirmişti. Yaz transfer devrinde de ismi sarı kırmızılılarla anılan Gedson’un transfer gerçekleşmemişti.

RİZESPOR’A KİRALIK MUAHEDESİ
Sık sık ismi Üstün Lig takımlarıyla anılan Gedson Fernandes’te Ocak ayında sürpriz bir gelişme yaşandı. Portekizli yıldız Gedson kiralık olarak Harika Lgi grubu Çaykur Rizespor ile 6 aylığına muahede sağladı.

DÖNEM SONU BEŞİKTAŞ’TA
Transferin perde ardında, Gedson Fernandes dönem sonunda Beşiktaş’a transfer olacak. Dev transferle ilgili Beşiktaş’tan KAP’A yapılan açıklamada; ‘Profesyonel Futbolcu Gedson Carvalho Fernandes’in 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere transferi konusunda SL Benfica Kulübü ile mutabakata varılmıştır. SL Benfica Kulübü’ne 6.000.000 Avro transfer bedeli ödenecektir. Oyuncu ile 1 Temmuz 2022 tarihinden başlamak üzere dört yıl artı bir yıl opsiyonlu olacak formda muahedeye varılmıştır. Oyuncunun ileride diğer bir kulübe kiralanması ya da satılması durumunda, elde edilecek gelir Kulübümüz ve SL Benfica Kulübü ortasında 50% – 50 % olarak paylaşılacaktır. Kamuoyuna hürmetle duyurulur.’ denildi.

İTALYAN BASINI BU TÜRLÜ GÖRDÜ
İtalyan basını, Galatasaray – Beşiktaş ve Rizespor ortasında geçen Gedson Fernandes üçgenini haber yaptı.

‘İLGİNÇ BİR HİKAYE’
İtalyan basını, Beşiktaş’ın Gedson Fernandes transferini “ilginç bir hikaye” olarak okuyucularıyla paylaştı ve şu tabirler kullanıldı: “Gedson Fernandes İstanbul derbisi haline gelen iç içe geçen bir transfer pazarının merkezindeydi.

‘TERİM KOVULDU, BEŞİKTAŞ’A BIRAKTI’
Fatih Terim tarafından istendi, Instagram hesabından Galatasaray formasıyla bir fotoğraf yayınladı. Lakin Fatih Terim kovulunca, Galatasaray Lideri Burak Elmas onu Beşiktaş’a bıraktı. Beşiktaş onu transfer edip, Galatasaraylıların sevmediği Çaykur Rizespor’a gönderdi.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Gedson Fernandes transferi İtalya’da büyük ses getirdi! Beşiktaş ve Galatasaray… için yorumda bulun

    Gedson Fernandes transferi İtalya’da büyük ses getirdi! Beşiktaş ve Galatasaray… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gedson Fernandes transferi İtalya’da büyük ses getirdi! Beşiktaş ve Galatasaray… için ilk yorumu yapabilirsin.