Gençlerbirliği’nin yeni transferi LuaLua: ‘Hedefimiz Süper Lig’e geri dönmek’

Kazenga LuaLua, kulübün YouTube kanalında yaptığı açıklamada, mesleği boyunca İngiltere’de oynadığını belirterek, “Her vakit dedim ki; ‘Bir gün futbolu bırakmadan evvel Türkiye’de oynayacağım’ zira abim bir vakitler burada oynadı. Çok hoş vakitleri oldu. Bana burası, lig ve Türkler hakkında çok hoş şeyler anlattı. O sebeple, buraya gelme talihim olduğu anda çok memnun oldum. Yurt dışında oynamayı sahiden istiyordum. Türkiye’ye, bu türlü büyük bir kulübe gelmek bir ayrıcalık.” diye konuştu.

Türkiye’de futbol oynayan ağabeyi Lomana’nın Türkiye’de taraftarların tutkulu olduğundan bahsettiğini anlatan 30 yaşındaki kanat oyuncusu, “Oraya git ve keyfini çıkar. Türk taraftarları tutkuludur. Oraya gidip neler yapabileceğini göster.’ dedi. Bu beni buraya gelmek için heyecanlandırdı.” sözlerini kullandı.

Taraftarlarla olan bağına yönelik de deneyimli futbolcu, “Bence oynayış halimi seviyorlar. Taraftarlarla güzel bir alakanız olabilmesi için bilhassa sizi seviyorlarsa stadyumda izlediklerinde keyifli oldukları bir şeyleri yapıyor olmalısınız. Bu sebeple, oynadığım bütün ekiplerde taraftarla aramda daima güzel bir alakam oldu zira futbol oynayış biçimimden keyif alıyorlardı. Benim için futbol oynamak; taraftarları heyecanlandırmaktır, taraftarları memnun etmektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu sezonki maksadı için de LuaLua, “Hedefim, kadrosu ilişkin olduğu yere, Muhteşem Lig’e tekrar taşımak. Grupta olan herkes ve futbolcular için ortak bir amaç olmalı. Benim bu sezonki tek maksadım grubumu Muhteşem Lig’de görmek.” diye konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Gençlerbirliği’nin yeni transferi LuaLua: ‘Hedefimiz Süper Lig’e geri dönmek’ için yorumda bulun

    Gençlerbirliği’nin yeni transferi LuaLua: ‘Hedefimiz Süper Lig’e geri dönmek’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gençlerbirliği’nin yeni transferi LuaLua: ‘Hedefimiz Süper Lig’e geri dönmek’ için ilk yorumu yapabilirsin.