Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’ndan Furkan Akar’a övgü! ‘Şampiyonları buradan yetiştireceğiz’

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2022 Kış Olimpiyat Oyunları’nda erkekler 1000 metre kısa kulvar hız pateninde 6. olan ulusal sportmen Furkan Akar ile buluştu. Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy’un konut sahipliğinde Zeytinburnu Buz Pisti’nde gerçekleştirilen buluşma sonrası salonda incelemeler yapıldı.

Furkan Akar’ın muvaffakiyetini değerlendirirken Kasapoğlu, “Bizi Pekin’de gururlandırdı. Türkiye’ye bir birincisi yaşattı. Onların müsaadeden atletlerimiz yetişecek. Yeteneklerin tespiti konusunda da büyük çalışmalarımız var. Gerçek kurgulanmış ve takip edilen bir sistem bizlerin en büyük kılavuzu. Bunları el birliğiyle ülkemiz ve milletimiz için ortaya koymaya devam edeceğiz” dedi.

Bakan Kasapoğlu, şöyle devam etti:

“Kış sporlarında muvaffakiyetini ispat etmiş ülkelere baktığımızda bir tesisleşme görüyoruz. Ülkemizde kayaktan buz sporlarına kadar Erzurum, Kars, Bursa, Kayseri, Bitlis ve Bingöl’de devasa tesislerimiz var. Önümüzdeki günlerde bu tesisimizin resmi açılışını da gerçekleştireceğiz. Bu tesiste de 2 olimpik pistimiz var. İnşallah birçok şampiyonları buradan yetiştireceğiz. Burada nitekim bir gurur tablosu var.”

Bu noktaya kolay gelinmediğine vurgu yapan Gençlik ve Spor Bakanı, “Büyük gayretler var. En başta da Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu var. Pek çok branşta devasa bir altyapı var. Tesisleşme var. Kurumlarla ve kuruluşlarla çok değerli iş birliklerimiz var. Her branşta savını en üstlere koymuş Türk sporu var. Bizler de bu çıtayı daha üste çıkarmanın uğraşını veriyoruz” diye konuştu.

15 günde 11 bin öğrenci

Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy, Türkiye’nin en büyük buz pistine sahip olduklarını lisana getirdi. Arısoy, “Bu buz pistinin Türkiye’mize kazandırılmasında büyük takviyesi olan Gençlik ve Spor Bakanlığı’mıza çok teşekkür ediyoruz. Karne tatilinden çabucak evvel burası kullanıma açıldı. 15 gün boyunca buradan 11 bine yakın çocuğumuz ve gencimiz temel paten eğitimi aldı. İnşallah bugünden itibaren profesyonel kullanıma da geçiyoruz. Bütün takviyeleri için Gençlik ve Spor Bakanı’mız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve takımına çok teşekkür ediyorum” dedi.

‘Nice muvaffakiyetler elde edeceğiz’

Ulusal sproncu Furkan Akar, Zeytinburnu Buz Pisti’nden övgüyle bahsetti. Akar, “Bu tesisin imalinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yeni açılan buz pisti İstanbul’a iyi olsun. Bu tesisler sayesinde kaç atletler yetişecek ve muvaffakiyetler elde edeceğiz. Benden daha yeterli atletlerin yetişeceğini umuyorum” diye konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’ndan Furkan Akar’a övgü! ‘Şampiyonları buradan yetiştireceğiz’ için yorumda bulun

    Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’ndan Furkan Akar’a övgü! ‘Şampiyonları buradan yetiştireceğiz’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’ndan Furkan Akar’a övgü! ‘Şampiyonları buradan yetiştireceğiz’ için ilk yorumu yapabilirsin.