Gheorghe Hagi’den Galatasaray’a yeşil ışık

Farul Constanta’nın sahibi ve teknik yöneticisi Gheorghe Hagi, Galatasaray’a geri döneceği haberleri sonrası açıklama yaptı.

Fatih Terim’in Galatasaray’a lider, kendisinin ise teknik yönetici olarak geri döneceğine ait argümanlar hakkında görüşü sorulan Hagi, “Fatih Terim’e sonsuz hürmet duyuyorum. Türkiye ve Galatasaray için 1 numara! O bir İmparator. Beni ararsa, onunla konuşmak isterim fakat şu an Farul Constanta’dayım. Bu çok hassas bir durum.” dedi.

“FATİH TERİM İLE KONUŞMAK BİLE MUTLULUKTUR”

“Fatih Terim’in yerine geçmek çok sıkıntı.” diyen Rumen efsane, “Türkiye’de eşi gibisi olmayan bir teknik adam. Bence en güzeli.” tabirlerini kullandı.

Hagi, “Fatih Terim ile seyahat etmek, sohbet edebilmek bile büyük bir mutluluktur.” kelamlarıyla konuşmasını noktaladı.

GALATASARAY’DA 3 HAGI PERİYODU

1996 yılında Barcelona’dan Galatasaray’a futbolcu olarak transfer olan Hagi, 5 dönemde 4 lig ve 2 Avrupa kupası memnunluğu yaşadı.

2001’de futbola veda ettikten sonra 2003 yılında teknik yönetici olarak Bursaspor’un başına geçen Hagi, 22 Mart 2004’te ise Galatasaray’a hoca olarak geri döndü. Galatasaray’da 47 maçta 2.21 puan ortalaması yakalayan Hagi, şampiyonluk gelmeyince misyonuna veda etti.

2010/11 döneminde tekrar Galatasaray’a dönen Rumen efsane, 24 maçta 1.25 puan ortalaması yakaladı ve dönem bitmeden ayrıldı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Gheorghe Hagi’den Galatasaray’a yeşil ışık için yorumda bulun

    Gheorghe Hagi’den Galatasaray’a yeşil ışık için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gheorghe Hagi’den Galatasaray’a yeşil ışık için ilk yorumu yapabilirsin.