Goldman Sachs: Yeni Başladı! Altın Fiyatı Bu Seviyelere Gidiyor

Goldman Sachs analisti Mikhail Sprogis, kıymetli varsayımlarda bulundu. Mikhail Sprogis, altın’ın üst taraflı hareketinin yeni başladığını söyledi ve ONS başına 2.000 dolarlık altın fiyatı maksadını yine onayladı.

Mikhail Sprogis: ONS başına 2.000 dolarlık altın fiyatı amacım var!

Goldman Sachs analisti Mikhail Sprogis piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Tasfiyenin bir sonucu olarak, altın artık ölçülü enflasyon ve devam eden global ekonomik toparlanma ile Goldilocks senaryosu altında tekrar pahalanıyor. Bu nedenle mevcut gerçek kur üzerinden büyük bir iskontoyla süreç görüyor. İddialarımıza nazaran, mevcut altın fiyatı, şu anda piyasa tarafından varsayım edilen %-0,87’ye kıyasla %0,1’lik gerçek oran ile uyumludur. Temel senaryomuzda, global ekonomik toparlanma devam ettiğinde ve enflasyon düşük kaldığında, bu indirimin devam etmesini ve sadece gerçek oranlarda mütevazı bir artış ve gelişmekte olan ülkelerde devam eden refah iyileşmelerinin tesiriyle altın için sırf ölçülü bir üst istikametli potansiyel görmeyi bekliyoruz.

Mikhail Sprogis: Altın burada âlâ bir stratejik alım olabilir

Son birkaç ayda altın, ‘enflasyon faktörü korkusu’ ile yüksek oranda alakalıydı. Mikhail Sprogis FED’in şahin sürprizinden sonra fiyatların keskin bir formda düzeldiğini söyledi. Mikhail Sprogis “Sadece enflasyon ticaretini bilakis çevirmekle kalmadı, tıpkı vakitte enflasyon için piyasa fiyatlarını da ortadan kaldırdı.“ dedi. Son olarak, Mikhail Sprogis açıklamalarına şunları ekledi:

Global ekonomik toparlanmanın beklendiği üzere gelişmediği yahut enflasyonun beklentileri kıymetli ölçüde aşmaya başladığı bir senaryoda, düşük değerlemesi ve yatırım topluluğu tarafından düşük tahsisi göz önüne alındığında, altın için kıymetli bir üst istikametli potansiyel görüyoruz. Bu nedenle, makro oynaklığın kuyruk risklerine karşı korunmak isteyen portföy yöneticileri için altın’ın burada yeterli bir stratejik alım olabileceğine inanıyoruz.

Goldman Sachs’ın farklı kısmı: Altın en uygun kıymet saklama aracı değil!

Bu yorumların, ABD Yatırım Bankası Goldman Sachs’ın “Altın en âlâ paha saklama aracı değil” diyen kısımdan farklı bir departman tarafından yapıldığı belirtilmelidir. Bu çalışma, bir yatırım bankasının tüketici ve varlık idaresi departmanı tarafından değil, emtia departmanı tarafından yapılmıştır. habercurcuna.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın fiyatı iddiası için “Profesyonel Analistler: Altın Bu Düzeylerden Süreç Görecek!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi Beyanı: habercurcuna.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. habercurcuna.com rastgele bir kripto para ünitesinin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut habercurcuna.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle habercurcuna.com ve sitede yer alan makalelerin müellifleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile ilgili rastgele bir süreç yapmadan evvel kendi araştırmalarını yapmalıdır.

İkaz: habercurcuna.com’a ilişkin haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması habercurcuna.com’un müsaadesine doğaldır. Sitedeki hiçbir içerik müsaadesiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut rastgele bir platformda yayımlanamaz. habercurcuna.com’a ilişkin kod, tasarım, yazı, grafik ve öteki tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara karşıt biçimde kullananlar hakkında yasal süreç başlatılacaktır..

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Goldman Sachs: Yeni Başladı! Altın Fiyatı Bu Seviyelere Gidiyor için yorumda bulun

    Goldman Sachs: Yeni Başladı! Altın Fiyatı Bu Seviyelere Gidiyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Goldman Sachs: Yeni Başladı! Altın Fiyatı Bu Seviyelere Gidiyor için ilk yorumu yapabilirsin.